Bielańscy wywiadowcy zatrzymali dwóch rozbójników, którzy w połowie maja napadli na przechodnia. Ich łupem padł telefon komórkowy, papierosy, okulary, zegarek i buty.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij


Bielańscy wywiadowcy zatrzymali dwóch rozbójników, którzy w połowie maja napadli na przechodnia. Ich łupem padł telefon komórkowy, papierosy, okulary, zegarek i buty. Dwaj sprawcy w wieku 20 i 26 lat zostali rozpoznani przez ofiarę. Za rozbój grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj sąd zdecyduje o ich dalszych losach.

Ten napad miał miejsce w połowie maja, na ulicy Gwiaździstej, w późnych godzinach nocnych. Pokrzywdzony, który wracał do domu został nagle zaatakowany od tyłu przez kilku mężczyzn, uderzony i powalony na ziemię. Jeden z napastników przez cały czas bił ofiarę, drugi zaś przeszukiwał jego kieszenie. Łupem złodziei padł wówczas telefon komórkowy, zegarek, papierosy, okulary i buty. Pokrzywdzony nie widział ilu dokładnie było sprawców, gdyż leżał cały czas twarzą do ziemi. Zdążył zauważyć dwóch mężczyzn i tych właśnie napastników rozpoznał podczas okazania. Po kilku minutach od tego napadu, pracownik ochrony, który nieopodal pełnił służbę powiadomił Policję. Wówczas nie udało się zatrzymać napastników, ale policjanci dysponowali już rysopisem sprawców.

Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia policjanci zaczęli szczegółowo analizować wszystkie fakty. Dla funkcjonariuszy ustalenie i zatrzymanie sprawców stało się sprawą priorytetową. Zaczęli dokładnie „prześwietlać” środowisko przestępcze. Po kilku tygodniach intensywnej pracy, wywiadowcy już wiedzieli kim są dwaj napastnicy. Ich zatrzymanie było tylko kwestią czasu.

W środę, bielańscy wywiadowcy zatrzymali dwóch mężczyzn. 20-letni Cezary P. i 26-letni Sylwester T. zostali przewiezieni do komendy i osadzeni w policyjnym areszcie. Wczoraj prokurator przedstawił im zarzuty za rozbój i wystąpił z wnioskiem o zastosowanie wobec nich 3-miesięcznego aresztu. Dziś sąd zdecyduje o dalszych losach napastników. Grozi im do 12 lat więzienia.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!