Wywiadowcy na gorącym uczynku zatrzymali 23-letniego Piotra G., który mając ponad 1,7 promila alkoholu we krwi usunął flagę państwową z jednego z budynków przy ulicy Grochowskiej.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij


Wywiadowcy na gorącym uczynku zatrzymali 23-letniego Piotra G., który mając ponad 1,7 promila alkoholu we krwi usunął flagę państwową z jednego z budynków przy ulicy Grochowskiej. Śmiałe zachowanie mężczyzny wskazywało na to, że za moment mogłoby dojść do znieważenia flagi. Zaczęło się od połamania kija, potem doszło już wymachiwanie i „przymiarka” do zdeptania. Wywiadowcy natychmiast wkroczyli do akcji i udaremnili dalsze poczynania.

Około godziny 23.40 na ulicy Grochowskiej wywiadowcy spostrzegli idącego zygzakiem młodego człowieka. Mężczyzna zataczał się i wiele wskazywało na to, że szuka wrażeń. Policjanci podjęli obserwację. Nie musieli zbyt długo czekać, a ich przypuszczenia przerodziły się w czyny. W pewnym momencie młodzieniec doskoczył do elewacji budynku, przy którym stał i wyrwał flagę państwową. Zaraz potem połamał kij, na którym płótno było zamocowane, po czym zaczął wymachiwać flagą. Funkcjonariusze podjęli decyzję o natychmiastowej interwencji. Można było śmiało przypuszczać, że za moment stróże prawa stali by się świadkami znieważenia flagi państwowej. Ich zdecydowanie i szybka reakcja nie dopuściły już do tego przestępstwa. Policjanci zatrzymali 23-letniego Piotra G., zabezpieczyli również flagę. W komendzie przy ulicy Grenadierów okazało się, że mężczyzna ma we krwi ponad 1,7 promila alkoholu. Resztę nocy przyszło mu spędzić w izbie wytrzeźwień.

Dziś policjanci z dochodzeniówki przedstawią mu zarzut usunięcia flagi państwowej, za co grozi kara do 1 roku pozbawienia wolności.

Jak widać nie wszyscy potrafią uszanować zarówno historię, jak i najwyższe symbole i wartości. Warto zastanowić się nad tym, co dziś znaczy dla niektórych pojęcie „patriotyzm”...

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!