11 listopada w Warszawie odbędzie się kilka zgromadzeń. Ulicami miasta przejdzie Marsz Niepodległości, marsz Komitetu Obrony Demokracji, protest kobiet pod hasłem "Niepodległe Polki" oraz marsz "Sprzeciw się najconalizmowi: Za Wolność Naszą i Waszą". Pochody zabezpieczy 7 tysięcy policjantów.

W Komendzie Stołecznej Policji odbyła się odprawa poświęcona przygotowaniu służb do zabezpieczenia uroczystości związanych z 11 listopada w Warszawie. Uczestniczyli w niej szef MSWiA Mariusz Błaszczak, Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk oraz Komendant Stołeczny Policji insp. Robert Żebrowski.

- Meldunki, które usłyszałem świadczą, że warszawska policja jest gotowa do zapewnienia bezpieczeństwa podczas Święta Niepodległości – powiedział minister Mariusz Błaszczak po odprawie w Komendzie Stołecznej Policji. Jej celem było podsumowanie przygotowań sił porządkowych do zabezpieczenia tego wydarzenia.

- 11 listopada to niezwykły dzień, w którym świętujemy niepodległość naszego kraju – powiedział szef MSWiA. Minister wyraził jednak pewne zaniepokojenie deklaracjami grupy, która zarejestrowała manifestację na trasie Marszu Niepodległości. Jej organizatorzy sami przyznają, że ich celem jest prowokacja, co źle wpływa na atmosferę wokół święta.

Czytaj też: 11 listopada 2016 w Warszawie. Ulicami miasta przejdą trzy marsze. Dojdzie do zamieszek?

Minister podkreślił, że tak duża liczba demonstracji podczas Święta Niepodległości świadczy o dobrej kondycji państwa. Dodał przy tym, że nie może być absolutnie żadnej zgody na łamanie prawa.
- Demonstracje muszą odbywać się godnie, w zgodzie z obowiązującym prawem – powiedział szef MSWiA – ci, którzy nie szanują prawa obowiązującego w naszym kraju muszą się liczyć z konsekwencjami.

Mariusz Błaszczak powiedział też, że zarówno on, jak i Komendant Główny Policji będą obecni w stolicy 11 listopada, aby zadbać o bezpieczeństwo świętujących obywateli.

Na odprawie przedstawiono także plan dotyczący zabezpieczeń. Powołano specjalny zespół zadaniowy, a komendanci wojewódzcy z całej Polski zbierają informacje o potencjalnych zagrożeniach. 11 listopada na ulicach Warszawy nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwać będzie 7 tysięcy funkcjonariuszy. Komendant Stołeczny Policji inspektor Robert Żebrowski zapewnił, że priorytetem warszawskiej policji jest niedopuszczenie do sytuacji konfliktowych.


Zobaczcie też: Polska policja jak amerykańska. Nowe hasło będzie na radiowozach

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!