9 tomów akt, 69 zarzutów przedstawionych 11 osobom – tak zakończyło się dwuletnie śledztwo prowadzone przez północnopraską sekcję dw. z przestępczością gospodarczą.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
9 tomów akt, 69 zarzutów przedstawionych 11 osobom – tak zakończyło się dwuletnie śledztwo prowadzone przez północnopraską sekcję dw. z przestępczością gospodarczą. Chodzi o wyłudzenia kredytów i zwieranie umów na świadczenie usług telekomunikacyjnych w całej Warszawie. Straty banków i firm, które padły ofiarami oszustów wyniosły ponad 100.000 złotych.

Północnoprascy policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą dwa lata pracowali nad sprawą wyłudzeń kredytów i umów zawieranych z firmami telekomunikacyjnymi. W tym czasie policjanci zgromadzili dokumenty i dowody, które zapełniły 9 tomów akt, przesłuchali kilkuset świadków i zatrzymali 11 osób, którym przedstawiono zarzuty.

Mechanizm działania był następujący: Elżbieta S. (60 l.) z Jolantą P. (41 l.), Hanną M. (54 l. i Bogdanem J. (49 l.) zajmowali się werbowaniem i namawianiem osób tzw. „słupów” do zaciągania kredytów i zawierania umów. Załatwiali wszelkie formalności, m.in. zaświadczenia o zatrudnieniu, które sami wystawiali. Później, po przyznaniu kredytu bądź zawarciu umowy dzielili się ze „słupem” pieniędzmi. W ciągu roku szajka naraziła banki i firmy telekomunikacyjne w całej Warszawie na straty ponad 100 tys. zł.

Wszyscy zatrzymani wkrótce usłyszą zarzuty. Policjanci przedstawili aż 19 zarzutów prowodyrce grupy Elżbiecie S. i 16 zarzutów Jolancie P.

6 osób, na 11, którym przedstawiono zarzuty było już wcześniej karanych za wyłudzenia i oszustwa. Elżbieta S. obecnie odbywa karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!