Nielegalne oprogramowanie komputerowe zabezpieczyli policjanci z pruszkowskiej komendy. Na miejscowym targowisku został zatrzymany 24-letni mężczyzna, który trudnił się zabronionym procederem.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij


Nielegalne oprogramowanie komputerowe zabezpieczyli policjanci z pruszkowskiej komendy. Na miejscowym targowisku został zatrzymany 24-letni mężczyzna, który trudnił się zabronionym procederem. Funkcjonariusze znaleźli u niego i zabezpieczyli ponad 1000 sztuk płyt CD.

Rozpowszechnianie nielegalnego oprogramowania oraz gier i filmów jest karalne. Dlatego też policjanci często organizują akcje na targowiskach, bazarach i giełdach, na których ten proceder kwitnie. Tak też było w minioną niedzielę, kiedy to znaleźli u Artura S. sprzedającego na targowisku „Mały Manhattan” w Pruszkowie podejrzane płyty. Zostały one zabezpieczone i przewiezione do jednostki.

Jednak funkcjonariusze przypuszczali, że mężczyzna może mieć również inne tego rodzaju przedmioty. W związku z tym postanowili przeszukać jego mieszkanie. Tam znaleźli kolejną partię płyt, co, do których zaistniało przypuszczenie, że są nielegalne.

Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 1000 sztuk płyt CD, które zostaną przekazane biegłemu specjaliście celem wydania ekspertyzy. Jeżeli potwierdzą się podejrzenia funkcjonariuszy, sprawcy grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!