Policjanci z Wilanowa zatrzymali 26- letniego Marcina C. Mężczyzna wpadł w chwili po tym, jak w jednym z mieszkań ukradł portfele z pozostawionych w przedpokoju torebek.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Policjanci z Wilanowa zatrzymali 26- letniego Marcina C. Mężczyzna wpadł w chwili po tym, jak w jednym z mieszkań ukradł portfele z pozostawionych w przedpokoju torebek. Na krzyki o pomoc zareagowali pracownicy pobliskiej firmy, którzy dogonili złodzieja.

Dochodziła godzina 15.00. Mieszkanki domu przy ulicy Królewicza Jakuba dostrzegły w przedpokoju cień poruszającej się osoby. Przestraszone zaczęły wzywać pomocy. Krzyki wystraszyły również złodzieja. Mężczyzna rzucił się do ucieczki, zabierając ze sobą portfele, które lokatorki pozostawiły w przedpokoju. Na wołanie o pomoc zareagowali pracownicy firmy, wynajmującej pomieszczenia w tym samym domu. Nie tracąc czasu ruszyli za złodziejem. W międzyczasie wezwano policję. Na miejsce ruszył patrol z wilanowskiego komisariatu. Mundurowi po przyjeździe zauważyli dwóch szamoczących się mężczyzn.

Sytuacja szybko się wyjaśniła. Jednym z mężczyzn był pracownik pobliskiej firmy, drugim złodziej, któremu nie powiodła się ucieczka. Marcin C. (26 lat) trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Złodziej wszedł do domu wykorzystując fakt, że drzwi były zamknięte jedynie na klamkę. Z przedpokoju zabrał dwa portfele. W czasie ucieczki jeden z nich wyrzucił. Drugi znaleziono przy nim podczas przeszukania. U Marcina C. policjanci znaleźli także nóź sprężynowy. Jak się okazało przestępca groził nim goniącym go osobom, na szczęście nie zdecydował się na jego użycie. Skradzione portfele z pieniędzmi i dokumentami trafiły z powrotem do właścicielek.

Policja dziękuje Panom, którzy ryzykując własnym bezpieczeństwem, zareagowali na wołanie o pomoc i doprowadzili do zatrzymania złodzieja.

Jednocześnie apelujemy o zwracanie większej uwagi na własne bezpieczeństwo. Powyższa sytuacja zapewne nie miałyby miejsca, gdyby poszkodowane kobiety zamknęły drzwi wejściowe na zamek. Ostrzegamy również, że przestępca złapany na kradzieży może zaatakować domownika. Aby temu zapobiec wystarczy po przyjściu do domu właściwie zabezpieczyć drzwi.

Marcin C. znany jest policjantom z Wilanowa. Mężczyzna był już zatrzymywany za kradzieże i rozboje. Policjanci zwracają się z prośbą do osób z terenu Wilanowa i Sadyby, zwłaszcza mieszkańców ulic w rejonie Wiertniczej, Husarii, Łowczej i Fucika, które zostały okradzione w sposób przedstawiony powyżej o kontakt z Komisariatem Policji Warszawa Wilanów ul. Okrężna 57, całodobowo pod numerami telefonów 022 603-18-31, 022 842-32-61.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!