W ręce policjantów KSP zajmujących się zwalczaniem korupcji na warszawskim Mokotowie wpadł 34 letni Dariusz O. Mężczyzna został zatrzymany podczas kontrolowanego przyjęcia korzyści majątkowej.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W ręce policjantów KSP zajmujących się zwalczaniem korupcji na warszawskim Mokotowie wpadł 34 letni Dariusz O. Mężczyzna został zatrzymany podczas kontrolowanego przyjęcia korzyści majątkowej. Próbował wręczyć kilkaset złotych jednemu ze swoich kontrahentów, któremu zawyżał faktury na zakupiony towar.

Policjanci Komendy Stołecznej zajmujący się zwalczaniem korupcji od kilku miesięcy obserwowali właściciela jednej z firm zajmującej się dystrybucją środków czystości. Z ustaleń operacyjnych wynikało, że mężczyzna zawyża wartość wystawianych faktur w stosunku do dostarczanego towaru. Aby ten proceder mógł odbywać się bez przeszkód chciał się dogadać z jednym ze swoich odbiorców. Policjanci natychmiast przystąpili do działania.

Obserwowali każdy krok właściciela firmy. Kiedy nadarzył się odpowiedni moment przystąpili do kontrolowanego przyjęcia korzyści majątkowej. 34-letni Dariusz O. wpadł w sidła policjantów na warszawskim Mokotowie w chwili, gdy próbował wręczyć jednemu ze swoich dostawców kilkaset złotych. Był kompletnie zaskoczony spotkaniem z policjantami.

Dariusz O. został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W tej chwili policjanci ustalają od jak dawna trwał korupcyjny proceder i czy w podobny sposób 34-latek nie korumpował innych kontrahentów. Zatrzymanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Jutro o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!