Policjanci z warszawskiego Śródmieścia zabezpieczyli wczoraj na jednym z bankomatów w centrum miasta urządzenie do skanowania kart bankomatowych. Specjalnie przygotowany przyrząd skanował informacje zawarte na pasku ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij


Policjanci z warszawskiego Śródmieścia zabezpieczyli wczoraj na jednym z bankomatów w centrum miasta urządzenie do skanowania kart bankomatowych. Specjalnie przygotowany przyrząd skanował informacje zawarte na pasku magnetycznym karty, a kamera zainstalowana nad klawiaturą nagrywała numer PIN.

Wczoraj około 17.00 do komendy na warszawskim Śródmieściu zadzwonił klient banku, który zauważył, że na jednym bankomatów w centrum jest założone urządzenie do skanowania kart bankowych. Gdy policjanci przyjechali na miejsce, urządzenie do skanowania było już wyrwane. Po dokładnym obejrzeniu bankomatu, funkcjonariusze znaleźli jeszcze listwę umieszczoną ponad klawiaturą, a w środku zamontowaną kamerę, która rejestrowała numery PIN oraz przekaźnik.

Wszystkie elementy urządzenia zostały zabezpieczone i teraz zbadają je specjaliści. Policjanci sprawdzają nagrania z okolicznych kamer w celu ustalenia, kiedy i kto zamontował sprzęt do skanowania kart.

Przypominamy!

Przed wypłatą pieniędzy należy dokładnie obejrzeć bankomat. Należy sprawdzić, czy nic nie wzbudza naszych podejrzeń, czy nie ma dodatkowych elementów, których zwykle nie bywa w bankomatach. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń należy zaniechać wypłaty i jak najszybciej powiadomić Policję.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: