Najpierw chcieli od niego papierosa, gdy odmówił, zablokowali mu drogę i zażądali pieniędzy oraz telefonu komórkowego. Na szczęście w pobliżu byli policjanci ze Śródmieścia pełniący tego wieczora służbę ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij


Najpierw chcieli od niego papierosa, gdy odmówił, zablokowali mu drogę i zażądali pieniędzy oraz telefonu komórkowego. Na szczęście w pobliżu byli policjanci ze Śródmieścia pełniący tego wieczora służbę ponadnormatywną. Zatrzymali 21-letniego Roberta K. i 26-letniego Marcina P. Obu pijanych mężczyzn umieszczono w policyjnym areszcie.

Z policyjnych ustaleń wynika, że wczoraj około 20.00 pewien 21-latek idący ulicą Chmielną został zaczepiony przez dwóch młodych ludzi. Chcieli od niego papierosa. Gdy ten odmówił, usłyszał pod swoim adresem wyzwiska. Mężczyźni nie pozwolili mu odejść. Jeden z nich zablokował mu drogę. Napastnik był agresywny. Próbował mu zrzucić czapkę z głowy. Uderzył chłopaka w twarz i zażądał od niego pieniędzy i telefonu komórkowego. Gdy próbował odejść, jeszcze raz został uderzony.

Na szczęście w pobliżu służbę ponadnormatywną pełnili kryminalni ze Śródmieścia. Natychmiast ruszyli na pomoc 21-latkowi. Zatrzymali 21-letniego Roberta K. i 26-letniego Marcina P. Pierwszy miał ponad 0,6 promila, a drugi ponad promil alkoholu we krwi. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni są znani Policji. W przeszłości karani byli za kradzieże i rozboje.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego KSP. Najprawdopodobniej jutro mężczyznom zostaną postawione zarzuty usiłowania rozboju, a sąd zdecyduje o ich tymczasowym aresztowaniu.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!