Funkcjonariusze Wydziału dw. z przestępczością gospodarczą i korupcją Komendy Stołecznej Policji zatrzymali 30 - letniego Radosława Z. który zajmował się produkcją i handlem pirackim oprogramowaniem.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Funkcjonariusze Wydziału dw. z przestępczością gospodarczą i korupcją Komendy Stołecznej Policji zatrzymali 30 - letniego Radosława Z. który zajmował się produkcją i handlem pirackim oprogramowaniem. W trakcie przeszukania mieszkania policjanci zabezpieczyli sprzęt służący do kopiowania płyt i drukowania poligrafii oraz 97 szt. pirackich płyt DVD i CD o łącznej wartości około 7900 zł. Radosławowi Z. grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Kiedy tylko do policjantów Wydziału dw. z przestępczością gospodarczą i korupcją Komendy Stołecznej Policji dotarła informacja o nielegalnej kopiarni zorganizowanej w jednym z mieszkań na Pradze Północ od razu postanowili to sprawdzić. Przez kilka dni obserwowali podejrzany lokal, w którym miał miejsce ten nielegalny proceder. Funkcjonariusze ustalili, że za wszystkim najprawdopodobniej stoi Radosław Z. To właśnie on kopiował filmy, muzykę i gry komputerowe na krążki CD i DVD. Kiedy policjanci mieli już pewność, że w obserwowanym mieszkaniu jest podejrzewany mężczyzna, przystąpili do akcji. Dzisiaj punktualnie o 6:00 rano zatrzymali Radosława Z. kiedy to załadował samochód pirackimi płytami.

W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt służący do kopiowania płyt i drukowania poligrafii: komputer, dwie drukarki, skaner, czyste płyty, foliowe opakowania oraz 97 krążków z filmami, oprogramowaniem komputerowym i utworami muzycznymi. Jak ustalili policjanci mężczyzna produkował i powielał pirackie płyty, które z kolei trafiały do stałych odbiorców, głównie na stadion Dziesięciolecia.

Dalej sprawą Radosława Z. zajmą się funkcjonariusze z Pragi Północ. Za produkcję i handel nielegalnym oprogramowaniem grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!