Pracownicę jednego z dużych sklepów sieciowych zatrzymali wczoraj śródmiejscy policjanci. 38-letnia Małgorzata K. pracując na kasach, wykorzystywała znajomość kodu niezbędnego do wycofywania transakcji.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij


Pracownicę jednego z dużych sklepów sieciowych zatrzymali wczoraj śródmiejscy policjanci. 38-letnia Małgorzata K. pracując na kasach, wykorzystywała znajomość kodu niezbędnego do wycofywania transakcji. Kobieta anulując zakupy klientów ukradła ponad 1500zł. Za czyn, którego się dopuściła grozi jej do 8 lat więzienia.

Zatrzymanie 38-letniej kasjerki miało miejsce wczoraj ok. godz. 12:10. Kobieta wpadła dzięki wewnętrznemu dochodzeniu, które przeprowadzone było przez kierownictwo sklepu. Na podstawie zgromadzonych materiałów udowodniono jej oszustwa na kwotę ponad 1500 złotych.

Sposób w jaki oszukiwała swojego pracodawcę był bardzo prosty. Pracując na kasie podejrzała kod do cofania transakcji, którym posługiwała się kierowniczka kas. Następnie używając tego kodu cofała transakcje za zakupy, które płacone były przez klientów kartami kredytowymi. Zatrzymana w przeszłości nie była notowana w policyjnych zbiorach informatycznych. Za czyn, którego się dopuściła grozi jej do lat 8 więzienia.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!