943 kontrole, podczas których zatrzymano 18 pijanych kierowców, nałożono 386 mandatów, ukarano 286 kierujących za przekroczenia prędkości, a 42 za nieustąpienie pierwszeństwa pieszym, 9 – za jazdę bez pasów i ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij


943 kontrole, podczas których zatrzymano 18 pijanych kierowców, nałożono 386 mandatów, ukarano 286 kierujących za przekroczenia prędkości, a 42 za nieustąpienie pierwszeństwa pieszym, 9 – za jazdę bez pasów i 8 za nieprawidłowe wyprzedzanie – to efekt pracy policjantów „grupy wsparcia” ruchu drogowego podczas dotychczasowych działań w Wesołej.

W ciągu sześciu dni kwietnia (7, 8, 9, 11, 13, 14.04) policjanci z tzw. „grupy wsparcia” stołecznego wydziału ruchu drogowego skontrolowali 943 kierujących i pieszych. Kontrole przeprowadzono w ramach pilotażowego programu kompleksowych działań pod nazwą „Wesoła – bezpieczna dzielnica w ruchu drogowym”. W 23 przypadkach sprawę zakończono na pouczeniu, ale 386 razy nakładali mandaty karny na łączną kwotę 69.500 złotych, z tego 29 mandatów wręczono pieszym, a 357 – kierującym. Zatrzymano 18 nietrzeźwych kierujących. W jednym przypadku okazało się, że kierowca prowadził auto mimo wydanego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Policjanci zatrzymali też 6 dowodów rejestracyjnych i 15 praw jazdy. Najwięcej ukarano kierujących za przekroczenie prędkości w rejonie przejść dla pieszych, bo aż 286. 42 kierowców poniosło odpowiedzialność za nieprawidłowe omijanie pojazdu i nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, 9 – za jazdę bez pasów bezpieczeństwa, 8 – za nieprawidłowe wyprzedzanie, a 2 za przejechanie skrzyżowania na czerwonym świetle.

Dziś wcześnie rano policjanci ruchu drogowego KSP kontynuowali działania. Między 7.00 a 9.00 przeprowadzili 272 kontroli na Trakcie Brzeskim i ulicy Piłsudskiego. Przyłapali 4 kierowców, którzy wsiedli po alkoholu za kierownicę. 37-letni kierowca forda scorpio Bogdan K. miał 0,92 promile, 34-letni Józef D. z hundaya – 0,66 promila, 23-letni Dariusz K. z renault traffic – 1,4 promila, a 22-letni Błażej Ś. z kia – 0,44 promila alkoholu we krwi.

Z policyjnych analiz wynika, że najczęstszymi przyczynami wypadków, do których dochodzi w Wesołej jest m.in. nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, niedostosowanie prędkości, nieprawidłowe przejeżdżanie przejść, czy nieostrożne wejście pieszych przed jadące pojazdy. W ubiegłym roku na terenie dzielnicy odnotowano 25 wypadków, w których 3 osoby poniosły śmierć, a 28 zostało rannych. Za taką sytuację, jak widać, odpowiedzialni są nie tylko kierujący, ale i piesi.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!