Policjanci z Bielan zatrzymali 3 chłopców i dziewczynkę w wieku od 12 do 14 lat, którzy włamali się do „labiryntu” znajdującego się na placu zabaw w parku Kępa Potocka na warszawskim Żoliborzu.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij


Policjanci z Bielan zatrzymali 3 chłopców i dziewczynkę w wieku od 12 do 14 lat, którzy włamali się do „labiryntu” znajdującego się na placu zabaw w parku Kępa Potocka na warszawskim Żoliborzu. Nieletni uszkodzili jeden z jego elementów powodując straty w wysokości 3 000 złotych. O dalszych losach nieletnich zdecyduje sąd rodzinny.

Policjant i strażnik z patrolu szkolnego zwrócili uwagę na trzech chłopców i dziewczynkę na placu zabaw wewnątrz tzw. „labiryntu". Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, co robią młodzi ludzie w miejscu przeznaczonym dla małych dzieci. Na widok radiowozu nieletni rzucili się do ucieczki. Daleko jednak nie uciekli, dwje z nich zatrzymano. Mundurowi dokładnie przyjrzeli się wszystkim elementom, całej konstrukcji. Wówczas okazało się, że w jednym z elementów zamontowanych w labiryncie brakuje kolorowej piłki, która znajdowała się za szybą. Nieletni kijem zbili szybkę, aby móc wyjąć z „gry” interesujący ich element. Zatrzymani chłopcy, w trakcie rozmowy z policjantami, wskazali na pozostałą dwójkę, która towarzyszyła im tego dnia i brała udział w kradzieży piłki.

Kilka dni później cała czwórka była już w rękach policjantów z sekcji nieletnich. 14-letni Mateusz C., 13-letni Bartosz D., 14-letnia Marta M. i 12-letni Kamil P. wkrótce staną przed sądem rodzinnym. Właściciel uszkodzonej rzeczy wycenił wartość strat na około 3 000 złotych.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!