24- letni Robert P. i 55- letni Zbigniew K. to kolejni kierowcy zatrzymani na terenie Mokotowa za prowadzenie samochodów pod wpływem alkoholu. Robert P.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

24- letni Robert P. i 55- letni Zbigniew K. to kolejni kierowcy zatrzymani na terenie Mokotowa za prowadzenie samochodów pod wpływem alkoholu. Robert P. jadąc Belwederską ledwo mieścił się na trzech pasach ruchu, gdy skręcił w Gagarina wpadł na rozdzielający jezdnie pas zieleni. Zbigniew K. samochodem bez włączonych świateł, podróżował „wężykiem” ulicą Chocimską. Obydwaj kierowcy zakończyli swoje podróże w izbie wytrzeźwień.

Dochodziła godzina 19:00, gdy policyjny patrol z Mokotowa zauważył na ulicy Belwederskiej Opla Astrę, którego kierowca z trudem panował nad pojazdem. Samochód wykonywał gwałtowne skręty, a prowadzący go mężczyzna z ledwością mieścił się na trzech pasach ruchu. Policjanci natychmiast ruszyli za Oplem. Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów, Opel skręcił w ulicę Gagarina. Tutaj jego kierowca stracił panowanie nad samochodem wpadając na pas zieleni rozgraniczający oba kierunki ruchu. Następnie z powrotem wjechał na jezdnię. Po przejechaniu kolejnych kilkunastu metrów został zatrzymany. Siedzący za kierownicą Robert P. z trudnością trzymał się na nogach. 24- latek miał również problemy z wymową. Poddany badaniu alkomatem, osiągnął wynik 2,5 promila. Noc spędził w izbie wytrzeźwień. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, a samochód trafił na parking depozytowy. Dzisiaj funkcjonariusze przedstawią Robertowi P. zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości.

Kilka minut później inny patrol zwrócił uwagę na Seata Ibizę, poruszającego się ulicą Chocimską. Samochód jechał bez włączonych świateł, a jego kierowca również prezentował styl zwany popularnie „jazdą wężykiem”. Funkcjonariusze podjęli natychmiastową interwencję, zatrzymując auto do kontroli. Kierujący Seatem, Zbigniew K. podczas badania trzeźwości osiągnął wynik 2,7 promila. Podobnie, jak w pierwszym przypadku, mężczyzna trafił do izby wytrzeźwień, a jego pojazd na policyjny parking.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!