Wracając ze zlotu motocykli na Bemowie trzech fanów dwóch kółek wjechało w na parking policyjny południowopraskiej komendy. Chcieli odwiedzić znajomą, ale pomylili bramy – tak tłumaczyli policjantom.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Wracając ze zlotu motocykli na Bemowie trzech fanów dwóch kółek wjechało w na parking policyjny południowopraskiej komendy. Chcieli odwiedzić znajomą, ale pomylili bramy – tak tłumaczyli policjantom. Okazało się, że dwóch z nich jest pod wpływem alkoholu.

Tuż przed godziną 21 na dziedziniec KRP Warszawa VII przy ul. Grenadierów wjechały 3 motocykle. Goście wzbudzili zaciekawienie policjantów którzy chwilę wcześniej wjechali na dziedziniec i właśnie szli zamknąć za sobą bramę. Stróże prawa postanowili sprawdzić gdzie chcą dojechać zbłąkani jeźdźcy, dlatego postanowili porozmawiać z motocyklistami. Podróżni nie ukrywali, że zaszła pomyłka. Właśnie wracali z Bemowa ze zlotu motocykli i chcieli odwiedzić swoją znajomą, która mieszka nieopodal komendy.

Policjanci podczas rozmowy wyczuli od motocyklistów woń alkoholu i wizyta gości zakończyła się badaniem przybyszów na alkomacie. Pomiary wykazały, że Przemysław M. (26 l.) miał ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się także, że nie posiada uprawnień na kierowanie motocyklami. Władysław K. (26 l.) miał blisko 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Trzeci z motocyklistów był trzeźwy.

Przemysław M. został zatrzymany i noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań. Jego motocykl zabezpieczono na depozytowy parking. Mężczyzna w maju miał zdawać egzamin na prawo jazdy kategorii „B”. Tymczasem jutro w trybie przyspieszonym odpowie przed sądem za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień.

Władysław K. zostawił swoje prawo jazdy policjantom, otrzymując w zamian pokwitowanie. Swój motocykl przekazał trzeźwemu koledze. Odpowie z wolnej stopy przed sądem grodzkim za prowadzenie pojazdu po użyciu alkoholu.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!