12 osób zatrzymanych, rozbita nielegalna fabryka i zabezpieczonych około 2 milionów paczek papierosów o wartości ponad 10 milionów złotych - to efekt działań policjantów z warszawskiego Wydziału do walki z ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
12 osób zatrzymanych, rozbita nielegalna fabryka i zabezpieczonych około 2 milionów paczek papierosów o wartości ponad 10 milionów złotych - to efekt działań policjantów z warszawskiego Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją. Grupa szmuglowała tytoń ze wschodu na zachód Europy.


Wczoraj późnym popołudniem stołeczni policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej weszli na przeszukanie do jednego z magazynów w podwarszawskich Regułach. Z ich informacji wynikało, że mogą być tam składowane nielegalnie sprowadzone papierosy ze wschodu Europy. Polska miała być jedynie przystaniem w przerzucie towaru. Ich podejrzenia potwierdziły się. W pomieszczeniach magazynowych zabezpieczyli około miliona paczek pochodzących z kontrabandy. Kartony różnych marek były poustawiane pod sam sufit. Część tytoniu była już załadowana na tira, który był gotowy do wyjazdu. W sumie na naczepie był kolejny milion paczek nielegalnych papierosów. Łączna wartość zabezpieczonego towaru to ponad 10 milionów złotych. W czasie przeszukania policjanci zabezpieczyli również 260 tysięcy złotych i 30 tysięcy euro. Zatrzymali 8 osób zamieszanych w ten proceder, w tym jednego obywatela Niemiec, który przerzucał nielegalny tytoń na zachód.Z ustaleń policjantów wynika, że grupa była zorganizowana. Papierosy pakowali w kartony, które przykrywali opakowaniami słodyczy i ciastek. Miało to utrudnić wykrycie przemytu na granicy.

Stołeczni policjanci ustalili, że pod Piłą znajduje się fabryka nielegalnych papierosów należąca do grupy. Poprosili o pomoc miejscowych funkcjonariuszy, którzy przeszukali pomieszczenia. Tam zabezpieczyli suszarnię tytoniu, półprodukty i kompletną linię produkcyjną. Na miejscu zatrzymano cztery osoby - dwóch Ormian i dwóch Litwinów.Dla grupy bardziej opłacalne było produkowanie papierosów w Polsce. Zabezpieczony w Regułach tir miał być ostatnim transportem ze wschodu. Fabryka miała ruszyć już dzisiaj.

Najprawdopodobniej na zachód poszło już kilkanaście takich transportów. To największy od kilku lat przemyt papierosów udaremniony na terenie Polski. Za kontrabandę grozi zatrzymanym do 8 lat więzienia.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!