Dziś w nocy policjanci z Ursynowa zatrzymali 33-letniego Marcina C. i jego 63-letniego ojca, którzy „pożyczyli” sobie z terenu budowy elementy rusztowań o wartości 2100 złotych.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij


Dziś w nocy policjanci z Ursynowa zatrzymali 33-letniego Marcina C. i jego 63-letniego ojca, którzy „pożyczyli” sobie z terenu budowy elementy rusztowań o wartości 2100 złotych. Obaj twierdzili, że zezwolił im na to kierownik budowy. Szef jednak nic o tym nie wiedział.

Do całego zdarzenia doszło tuż przed godziną trzecią rano. Operator miejskiego monitoringu zauważył, że w okolicy jednego z placów budowy porusza się dwóch, podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Wszystko wskazywało na to, że mężczyźni wynieśli z tego terenu jakieś elementy, które następnie schowali do samochodu zaparkowanego terenu budowy.

Funkcjonariusze tuż po otrzymaniu informacji od razu udali się na wskazane przez operatora miejsce. Obok wskazanego pojazdu stał 33-letni Marcin C. Mężczyzna przyznał, że przed chwilą schował do swojego fiata cztery elementy rusztowania. Twierdził jednak, że zrobił to za zgodą kierownika budowy, który dał mu na to mu przyzwolenie. Dodał też, że w załadunku pomagał mu ochroniarz tego terenu, którym jest jego 63-letni ojciec.

Policjanci nie dali wiary opowieściom mężczyzn, zwłaszcza, że późna pora jak i nerwowe zachowanie ojca oraz jego syna nie wskazywały, że mówią jest prawdę. Funkcjonariusze skontaktowali się telefonicznie z kierownikiem budowy oraz przełożonym Eugeniusza C. Dopiero na miejscu szef dowiedział się o rzekomo złożonych przez siebie deklaracjach w sprawie rusztowania. W bagażniku fiata rozpoznał przedmioty, pochodzące z jego budowy. Twierdził jednak, że wcale nie miał zamiaru ich nikomu pożyczać.

Teraz ursynowscy śledczy wyjaśnią, do jakich celów miały posłużyć „pożyczone” elementy. Usłyszą też zarzut kradzieży, za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!