35 skontrolowanych autobusów, 9 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych to efekt kontroli stołecznej drogówki przeprowadzonej na warszawskich ulicach. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zapowiadają, że to nie koniec ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

35 skontrolowanych autobusów, 9 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych to efekt kontroli stołecznej drogówki przeprowadzonej na warszawskich ulicach. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zapowiadają, że to nie koniec inspekcji i przeglądów technicznych autobusów jeżdżących po Warszawie.

Od wczesnych godzin porannych kilka policyjnych załóg Wydziału Ruchu Drogowego KSP rozpoczęło na warszawskich ulicach kontrole miejskich autobusów. Funkcjonariusze sprawdzali stan techniczny pojazdów, które na co dzień wożą mieszkańców Warszawy. Po dokładnym zbadaniu 35 autobusów okazało się, że 9 z nich w ogóle nie powinno opuszczać zajezdni i wyjeżdżać na ulicę. Ich stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia. Najczęstsze usterki, to niesprawne układy kierownicze, wyciekające płyny eksploatacyjne i wadliwie działające oświetlenie. Policjanci nie ograniczyli się tylko do pojazdów. Przebadali także kierowców na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

Była to już kolejna kontrola przeprowadzona przez policjantów. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KSP będą cyklicznie sprawdzać stan techniczny autobusów. Działania takie mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa pasażerów, którzy codziennie korzystają ze środków komunikacji miejskiej.


Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!