(© Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Utworzenie Weterynaryjnego Centrum Badawczego w warszawskiej SGGW, wprowadzenie e-usług dla pacjentów i personelu w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie oraz wdrożenie nowoczesnej technologii laboratoryjnej hodowli ludzkich kości to trzy projekty, które decyzją zarządu województwa mazowieckiego otrzymają unijne dofinansowanie.

Dzisiaj dwie preumowy oraz umowę w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Marcin Kierwiński, Janina Ewa Orzełowska Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Wiesław Raboszuk Dyrektor MJWPU oraz przedstawiciele beneficjentów. Łączna wartość obu inwestycji to ponad 20,3 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wyniesie przeszło 16,1 mln zł.

– Wszystkie podpisywane dzisiaj projekty są bardzo ciekawe. Jeden z nich, zakłada wdrożenie nowoczesnych metod leczenia kości. Otwiera to przed medycyną zupełnie nowe możliwości – zaznaczył marszałek Adam Struzik. – Projekt SGGW to nowe szanse nie tylko dla weterynarii, ale także medycyny. Uzyskane w badaniach nad zwierzętami wyniki będziemy mogli wykorzystywać także przy leczeniu ludzi. Niezwykle ważne zarówno dla pacjentów, jak i personelu będzie również zinformatyzowanie szpitala im. ks. Anny Mazowieckiej. Po pierwsze ułatwi to pacjentom zapisanie się na wizytę, po drugie usprawni pracę samej placówki – dodał.

– Każdy z tych trzech projektów jest niezwykle innowacyjny i wychodzi poza schemat dofinansowywania jak największej liczby inwestycji infrastrukturalnych. Tu ważna jest przede wszystkim kreatywność i dobry pomysł. Staramy się, aby jak najwięcej projektów innowacyjnych, informatycznych czy wykorzystujących nowoczesne technologie otrzymywało wsparcie z Unii Europejskiej – powiedział wicemarszałek Marcin Kierwiński.

– W kolejnym okresie programowania UE najważniejsze będą właśnie projekty innowacyjne. Dofinansowując takie inwestycje pokazujemy, że Mazowsze ma na tym polu wiele do zaoferowania innym europejskim krajom i zdecydowanie podąża w tym kierunku – podkreśliła Janina Ewa Orzełowska, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego.REJSETRACJA, WYNIKI ORAZ KONSULTACJE PRZEZ INTERNET W SZPITALU NA KAROWEJ

Szpital Kliniczny im. Ks. Anny Mazowieckiej czekają duże zmiany. Wprowadzony zostanie pakiet usług elektronicznych dla pacjentów i personelu, dzięki któremu będzie można m.in. zapisać się na wizytę przez Internet czy też w taki sam sposób odebrać wyniki. Będzie również możliwość podglądu wykonywanych zabiegów i operacji w czasie rzeczywistym oraz offline.

Dodatkowo sale operacyjne oraz wykładowe zostaną doposażone w urządzenia multimedialne, dzięki czemu lekarze będą mieli możliwość śledzenia zabiegów i operacji przez Internet.

Czytaj na następnej stronie:

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!