Policjanci z Pragi Południe zatrzymali dwóch nieletnich podejrzanych o dokonanie włamania na działkę i usiłowanie kradzieży metalowych przedmiotów zamkniętych w altance. 15- letni Mateusz M. i 16- letni Krzysztof B.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Policjanci z Pragi Południe zatrzymali dwóch nieletnich podejrzanych o dokonanie włamania na działkę i usiłowanie kradzieży metalowych przedmiotów zamkniętych w altance. 15- letni Mateusz M. i 16- letni Krzysztof B. zostali rozpoznani przez właściciela posesji, którego pojawienie się na terenie działki spłoszyło młodych włamywaczy. Straty poniesione przez pokrzywdzonego to około 1000 złotych.

Wczoraj kilka minut po 16.00. północnoprascy policjanci zostali zaalarmowani przez właściciela działki przy ulicy Znicza, że młodzi chłopcy włamali się na jego posesję oraz do wnętrza altanki. Usiłowali wynieść stamtąd żeliwną wannę i metalowe rury. Pojawienie się właściciela spłoszyło młodych włamywaczy, którzy rzucili się do ucieczki. Nie zdołali jednak odbiec zbyt daleko, bowiem powiadomiony patrol natychmiast ich zlokalizował i po chwili znajdowali się już w rękach policji. Pokrzywdzony bez trudu rozpoznał wandali. Młodzieńcy dokonali licznych uszkodzeń siatki ogrodzeniowej, drzwi wejściowych do domku, zerwali nawet tablicę z nazwą ulicy i nr domu. Wartość strat to kwota około 1000 złotych.

!5- letni Mateusz M. Krzysztof B. (lat 16) zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy . Po przewiezieniu ich do komendy okazało się, że obaj znajdowali się pod wpływem alkoholu. Mateusz M. miał prawie 1 promil, natomiast Krzysztof B. niewiele mniej, bo 0,7 promila.

Dziś zajmą się nimi funkcjonariusze sekcji ds. nieletnich i patologii, a w dalszej kolejności sąd rodzinny.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!