Komendant stołeczny insp. Jacek Olkowicz wyróżnił czterech policjantów z Wilanowa, którzy 9 stycznia ewakuowali mieszkańców bloku przy Iberyjskiej, w którym wybuchł pożar.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij


Komendant stołeczny insp. Jacek Olkowicz wyróżnił czterech policjantów z Wilanowa, którzy 9 stycznia ewakuowali mieszkańców bloku przy Iberyjskiej, w którym wybuchł pożar. Funkcjonariusze z jednego z mieszkań wynieśli zaczadzonego starszego mężczyznę, który sam nie dałby sobie rady.

Przypomnijmy. 9 stycznia około godziny 10:00 policjanci z Wilanowa otrzymali wezwanie na ulicę Iberyjską, gdzie w jednym z mieszkań doszło do pożaru. Już po chwili mundurowi byli pod wskazanym adresem. Patrolowcy szybko wbiegli na zadymioną klatkę schodową i udali się do płonącego lokalu. W pewnym momencie policjanci usłyszeli odgłos otwieranych drzwi i ciche dźwięki dobiegające ze środka mieszkania. Bez chwili wahania wbiegli do środka, gdzie zauważyli leżącego na podłodze, na wpół przytomnego starszego mężczyznę. Mimo poważnych problemów z oddychaniem, mundurowi podnieśli go i sprowadzili kilka pięter niżej.

W tym czasie na miejsce przyjechał drugi policyjny patrol, który zajął się ewakuacją osób z najwyższych pięter bloku. Wszyscy poszkodowani zostali sprowadzeni na niższe kondygnacje, gdzie zorganizowano punkt udzielania pierwszej pomocy. Po chwili na miejscu byli również strażacy i pogotowie ratunkowe. Uratowany przez policjantów, starszy mężczyzna trafił do szpitala. Do szpitala przewieziono z podejrzeniem zaczadzenia również policjantów biorących udział w akcji. Wszyscy trafili do specjalnej komory hiperbarycznej.

Dziś rano komendant stołeczny insp. Jacek Olkowicz spotkał się na Białej Sali z policjantami z Wilanowa, którzy brali udział w akcji. „Uratowaliście ludzkie życie. Dzięki takim działaniom, Policja postrzegana jest jako instytucja skuteczna, realizująca swoje posłannictwo” – powiedział komendant. Życzył im również sukcesów w życiu prywatnym jak i służbowym. Insp. Olkowicz wręczył wilanowskim funkcjonariuszom listy gratulacyjne oraz nagrody finansowe. Na spotkaniu był obecny także komendant mokotowskiej jednostki podinsp. Sylwester Sawicki, który od insp. Olkowicza odebrał gratulacje za godną naśladowania postawę swoich policjantów. Wyróżnieni funkcjonariusze wypełnili słowa roty ślubowania, żeby „strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!