29-letniego Rafała M. podejrzewanego o dokonanie dwóch rozbojów na 73-letnim mężczyźnie zatrzymali wczoraj wolscy kryminalni. Sprawca używając noża żądał wydania drogocennych rzeczy oraz groził swojej ofierze, że ją ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
29-letniego Rafała M. podejrzewanego o dokonanie dwóch rozbojów na 73-letnim mężczyźnie zatrzymali wczoraj wolscy kryminalni. Sprawca używając noża żądał wydania drogocennych rzeczy oraz groził swojej ofierze, że ją zabije, jak tylko powiadomi o wszystkim Policję. Wpadł podczas zorganizowanej zasadzki.

Wszystko zaczęło się 4 maja br., kiedy to do jednego z mieszkań przy Al. Prymasa Tysiąclecia wtargnęło dwoje napastników - kobieta i mężczyzna. Sprawcy przystawiając do gardła ofiary nóź, skrępowali jej ręce kablem elektrycznym, który wcześnie odcięli od czajnika bezprzewodowego. Następnie grożąc śmiercią, zażądali wydania drogocennych przedmiotów. Wówczas ich łupem padł telefon komórkowy oraz pieniądze - ok. 100 zł. Sprawcy wychodząc zagrozili 73-latkowi, że jak tylko powiadomi Policję, zabiją go. Zastraszony mężczyzna nikomu nic nie powiedział.

Kilka dni później, 15 maja, ok. godz. 17:00, pan Stanisław usłyszał dzwonek do drzwi. Nie przeczuwając nic złego otworzył je. Wtedy do mieszkania wtargnęli sprawcy niedawnego rozboju. Związali mu ręce i nogi taśmą klejącą. Cały czas grozili nożem i wykrzykiwali, że zabiją go, jeżeli zadzwoni po Policję. Wychodząc zabrali swojej ofierze 200zł oraz nowo zakupiony telefon komórkowy. Oświadczyli także, że wrócą tu jutro, aby oddać mu skradzione aparaty, ma tylko przygotować 400zł.

74-letni mężczyzna następnego dnia po napadzie zadzwonił na Policję. Do działań natychmiast przystąpili wolscy kryminalni. Kilka godzin później ok. 18:40 w zorganizowaną przez funkcjonariuszy zasadzkę, wpadł 29-letni Rafał M. Przy mężczyźnie policjanci znaleźli nóż, telefon komórkowy poszkodowanego, czapkę bawełnianą z wyciętymi na oczy otworami oraz rękawiczki lateksowe. Mężczyzna był już notowany za kradzież, oszustwa oraz przywłaszczenie rzeczy. Teraz odpowie za rozbój.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!