Śródmiejscy kryminalni rozpracowali szajkę oszustek kinowych. Sześć pracownic jednego z warszawskich kin i mąż jednej z nich wprowadzali do obiegu sfałszowane kupony rabatowe uprawniające do darmowego wejścia na dowolny ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Śródmiejscy kryminalni rozpracowali szajkę oszustek kinowych. Sześć pracownic jednego z warszawskich kin i mąż jednej z nich wprowadzali do obiegu sfałszowane kupony rabatowe uprawniające do darmowego wejścia na dowolny seans. Ich łupem mogło paść nawet milion złotych. Zatrzymani odpowiedzą między innymi za oszustwa i podrabianie dokumentów.

Na początku maja z policjantami ze Śródmieścia skontaktowali się przedstawiciele dyrekcji jednego z kin mieszczących się w centrum Warszawy. Mieli oni podejrzenia, iż w ich kinie kwitnie przestępczy proceder polegający na wprowadzaniu do obrotu sfałszowanych kuponów rabatowych, uprawniających do darmowego wejścia na dowolny seans. Jak oszacowali reprezentanci kina, straty wynikłe z tego powodu tylko w tym roku wyniosły ponad 160 tys. zł., a łącznie mogą sięgać nawet miliona złotych.

Policjanci natychmiast rozpoczęli dochodzenie. Sprawdzając różne możliwości eliminowali je jedna po drugiej. Ostatecznie ustalili, że sfałszowane kupony do obrotu wprowadzali pracownicy kina. Po kilku tygodniach intensywnej pracy zaczął wyłaniać się obraz sprawnie działającej grupy przestępczej, która od kilku lat okradała miejsce swojej pracy. Prym wiodła kierowniczka kasjerek, która najprawdopodobniej wymyśliła cały skomplikowany plan okradania kina. Kasjerki podkładały kserowane kupony rabatowe w zamian za sprzedane bilety. Pieniądze ukradzione w ten sposób zabierały dla siebie. Jedyną osobą, z którą kasjerki dzieliły się po połowie była szefowa. Bywały takie dni, że na jednej kasie można było" zarobić" nawet kilkaset złotych.

Dzisiaj rano kryminalni zapukali do sześciu mieszkań na terenie Warszawy i zatrzymali kobiety podejrzewane o oszukańczą działalność: 33 - letnią Agnieszkę K.- główną kasjerkę i mózg całej operacji, 30 - letnią Annę C., 34 - letnią Agnieszkę R., 34 - letnią Edytę B., 35 - letnią Agnieszkę W. i 22 - letnią Dominikę K. Żadna z zatrzymanych kobiet nie była wcześniej karana ani notowana.

Po przeprowadzeniu czynności śledczych zatrzymany został również 37- letni Tomasz K, mąż kierującej grupą Agnieszki K. W czasie przeszukania mieszkania w którym został zatrzymany policjanci ujawnili kilka ryz kolorowego papieru, z którego produkowane były sfałszowane kupony oraz gilotynę do wycinania "gotowych wyrobów".

Odpowiedzą oni między innymi za podrabianie dokumentów i oszustwa. Agnieszce K. będzie dodatkowo przedstawiony zarzut sprawstwa kierowniczego.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!