Policjanci z Pragi Północ zatrzymali mężczyznę, który zgłosił fałszywą kradzież samochodu. Kryminalni udowodnili mężczyźnie, że auto wywiózł poza granice kraju kilka dni przed zgłoszeniem kradzieży.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Policjanci z Pragi Północ zatrzymali mężczyznę, który zgłosił fałszywą kradzież samochodu. Kryminalni udowodnili mężczyźnie, że auto wywiózł poza granice kraju kilka dni przed zgłoszeniem kradzieży. Dziś funkcjonariusze przedstawią Zdzisławowi F. zarzuty składania fałszywych zeznań, zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie i wyłudzenia odszkodowania wysokości 34.500 zł.

Kryminalni z Pragi Północ rozwikłali kolejną sprawę fałszywej kradzieży samochodu. Mężczyzna zgłosił kradzież zaparkowanego przy Wybrzeżu Helskim volkswagena golfa combi. Jak zeznał na początku poszedł z kolegą na ryby nad Wisłę i kiedy po kilku godzinach wrócił do miejsca parkowania auta już tam nie było. Policjanci szczegółowo przesłuchali 53 – letniego Zdzisława F. Ich wątpliwość wzbudziły pewne szczegóły. Po sprawdzeniu informacji funkcjonariusze byli już pewni, że mężczyzna kłamał. Okazało się, że Zdzisław F., który jak rzekomo twierdził nigdy nie był poza granicami kraju, kilkanaście dni przed zgłoszeniem kradzieży wyjechał za wschodnią granicę. Wyjechał rzekomo skradzionym samochodem, ale wrócił już zupełnie innym. Nigdy nie miał tez dorabiać kluczyków do auta, a wykonane badania mówiły co innego.

Wczoraj rano kryminalni zatrzymali nieuczciwego właściciela samochodu. Dochodzeniowcy przedstawią mu dziś trzy zarzuty, w tym wyłudzenia odszkodowania w wysokości 34,500 zł od firmy ubezpieczeniowej.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!