Dzisiaj w północnopraskiej prokuraturze Arkadiusz F. usłyszy zarzuty powiadamiania Policji o nie popełnionym przestępstwie i składania fałszywych zeznań.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij


Dzisiaj w północnopraskiej prokuraturze Arkadiusz F. usłyszy zarzuty powiadamiania Policji o nie popełnionym przestępstwie i składania fałszywych zeznań. 49 – latek tylko dlatego, że na fiata 126 p wygasła mu polisa ubezpieczeniowa, postanowił oszukać policjantów i zgłosić kradzież. Teraz grozi mu do trzech lat więzienia.

Mieszkaniec Pragi Południe przyjechał na Pragę Północ, aby złożyć zawiadomienie o kradzieży. W komendzie przy Cyryla i Metodego zeznał, że przed południem z ulicy Wileńskiej ktoś ukradł mu 22 – letniego fiata 126 p . Pokrzywdzony oszacował straty na 400 złotych. Policjanci od początku przypuszczali, że coś tu nie gra. Podczas powtórnego przesłuchania 49 – letniego Arkadiusza F. usłyszeli prawdę. „Pokrzywdzony” oświadczył, że w styczniu br. rozebrał fiata 126 p na części. Karoserię sprzedał w punkcie skupu złomu a zawieszenie i układ hamulcowy zamontował w „szynowozie” syna. Jego syn bowiem jest członkiem jednego z klubów motoryzacyjnych i często bierze udział w zawodach. Z uwagi na to, że niedawno wygasła mu polisa ubezpieczeniowa na fiata 126 p 49 – latek chciał go wyrejestrować. Jednak w wydziale komunikacji zażądano od niego dokumentacji o złomowaniu samochodu. Arkadiusz F. takowej nie posiadał. Wymyślił więc, że zgłosi do Policji, kradzież swojego samochodu.

Dzisiaj prokurator postawi 49 –letniemu Arkadiuszowi F. zarzuty powiadamiania Policji o nie popełnionym przestępstwie i składania fałszywych zeznań. Grozi mu do trzech lat więzienia.


Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!