W miniony weekend policjanci z komisariatu rzecznego zatrzymali w miejscowości Poddębie 26-letniego Marcina L. Mężczyzna łowił ryby w strefie ochronnej Zalewu Zegrzyńskiego.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij


W miniony weekend policjanci z komisariatu rzecznego zatrzymali w miejscowości Poddębie 26-letniego Marcina L. Mężczyzna łowił ryby w strefie ochronnej Zalewu Zegrzyńskiego. Zatrzymanemu został zarekwirowany sprzęt wędkarski. Teraz o karze, jaką poniosie za nielegalny połów ryb, zadecyduje sąd. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do 2 lat.

Wody Zalewu Zegrzyńskiego podzielone są na strefy ochronne. Ustalone są one po to, aby nie dopuścić do zdziesiątkowania i tak niewielkiej już ilości określonych gatunków ryb w Zalewie Zegrzyńskim i wpadających do niego rzek.

Ciągle jednak trafiają się osoby, które albo o tym nie wiedzą albo świadomie łamią przepisy tylko po to, aby zaspokoić potrzebę miłego spędzenia czasu nad wodą i złowienia jak największej ilości ryb nie bacząc na dalsze konsekwencje.

Tak było i w ten weekend. Policjanci z komisariatu rzecznego w Warszawie zatrzymali na jednym z brzegów w miejscowości Poddębie kłusującego mieszkańca Warszawy 26-letniego Michała L. Funkcjonariusze zarekwirowali mu sprzęt wędkarski, a sprawę skierowali do sądu grodzkiego. Za popełnione przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do 2 lat.


Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!