Tylko dwóch godzin potrzebowali stołeczni wywiadowcy, by wspólnie z policjantami z Pragi Południe zatrzymać sprawcę usiłowania zabójstwa. Do zdarzenia doszło wczoraj przy ul. Ząbkowskiej.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Tylko dwóch godzin potrzebowali stołeczni wywiadowcy, by wspólnie z policjantami z Pragi Południe zatrzymać sprawcę usiłowania zabójstwa. Do zdarzenia doszło wczoraj przy ul. Ząbkowskiej. Napastnik rzucił się z nożem na byłą partnerkę i groził śmiercią towarzyszącemu jej mężczyźnie. Stefan G. usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa. Policjanci wystąpili z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie.

Wszystko wydarzyło się wczoraj, kilka minut po godzinie 10 rano. Do policjantów z Pragi Północ dotarła informacja o kobiecie, która została zraniona nożem. Już po chwili patrol przyjechał na ulicę Ząbkowską. Na miejscu policjanci dokładnie ustalili przebieg zdarzenia. Według relacji świadków Stefan G. umówił się ze swoją byłą dziewczyną i jej obecnym partnerem. Kiedy tylko wysiadł z samochodu, zaczął grozić mężczyźnie bronią. Po chwili rzucił się na kobietę z nożem. Zadał jej dwa ciosy – w twarz i w klatkę piersiową i natychmiast odjechał swoim BMW.

Policjanci precyzyjnie ustalili rysopis sprawcy i ruszyli w penetrację terenu. Po kilkudziesięciu minutach zauważyli BMW przy ul. Dwernickiego. Po chwili przy aucie pojawił się mężczyzna, którego wygląd odpowiadał rysopisowi podanemu przez świadków. Wywiadowcy natychmiast podjęli decyzję o zorganizowaniu zasadzki. Wsparcia udzielili im patrolowcy z Pragi Południe, którzy zablokowali kierowcy wszystkie drogi ucieczki. 53 - latek został zatrzymany. Dziś usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Policjanci wystąpili już z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie.

Jak ustalili dochodzeniowcy, Stefan G. był w przeszłości wielokrotnie notowany m.in. za kradzieże, włamania i paserstwo. Niespełna miesiąc temu opuścił zakład karny.

Ranna kobieta trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!