Pod policyjnym dozorem jest 54-letni Bogdan L. z Dębe Wielkie koło Mińska Mazowieckiego. Mężczyźnie zarzuca się, że przez ostatnie cztery lata nabywał repliki broni palnej wyprodukowane przed 1850 r.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Pod policyjnym dozorem jest 54-letni Bogdan L. z Dębe Wielkie koło Mińska Mazowieckiego. Mężczyźnie zarzuca się, że przez ostatnie cztery lata nabywał repliki broni palnej wyprodukowane przed 1850 r. i po dokonanych naprawach i przeróbkach oferował je internautom na portalu aukcyjnym. Podczas przeszukania jego posesji znaleziono m.in.: czarny proch, rewolwer i karabiny z magazynkiem.

Gdy tylko policjanci z wydziału dw. z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP otrzymali informację, że jeden z mieszkańców powiatu mińskiego za pośrednictwem Internetu sprzedaje nielegalnie broń, natychmiast przystąpili do ustalania szczegółów. Już pierwsze czynności wskazywały, że mężczyzna trudni się tym procederem od grudnia 2004 r. Jak wynika z policyjnych ustaleń, 54-letni Bogdan L. postanowił stworzyć sobie firmę, która
zajmowałaby się przeróbkami nabytych wcześniej replik broni, a następnie sprzedażą takiej broni na aukcji internetowej. Mężczyzna jednak nie postarał się o wymaganą do wprowadzenia do obrotu broni palnej, amunicji i materiałów wybuchowych koncesji. Wszystko wskazuje na to, że z różnych źródeł nabywał repliki broni palnej wyprodukowane przed 1850 r., a następnie dokonywał odpowiednich napraw i przeróbek. Wszystko po to, by tak wytworzoną broń i amunicję oraz materiał wybuchowy w postaci czarnego prochu oferować do
sprzedaży na portalu aukcyjnym.

Wczoraj stołeczni policjanci wkroczyli na jego posesję. Podczas przeszukania znaleźli substancje wybuchowe i broń palną w postaci: lufy z gwintowanym przewodem i komorą, ponad 628 g czarnego prochu, rewolwer marki ROHM, karabinek typu AK z magazynkiem, 2 karabiny bocznego zapłonu typu "flobert" i karabin samodziałowy z dokręcaną kolbą. Mężczyzna został zatrzymany, a broń zabezpieczona. 54-letni Bogdan L. usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Mińsku Mazowieckim z kolei podjął decyzję o zastosowaniu wobec niego policyjnego dozoru.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!