mają one obowiązek zawierania polis, np. ubezp. na życie, i z reguły dążą do kwoty ubezpieczenia, chcąc ściągnąć w związku z tym największą składkę. Czy w przypadku, gdy prowadzą IKE, będą z tego tytułu jakieś ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
mają one obowiązek zawierania polis, np. ubezp. na życie, i z reguły dążą do kwoty ubezpieczenia, chcąc ściągnąć w związku z tym największą składkę. Czy w przypadku, gdy prowadzą IKE, będą z tego tytułu jakieś ograniczenia, np. obowiązek inwestowania określonej procentowo składki miesięcznej?

W przypadku prowadzenia IKE przez zakład ubezpieczeń, w formie umowy ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym - zgodnie z art. 29 ustawy - z wpłat na IKE, a więc w ramach dozwolonego limitu, zakład ubezpieczeń nie będzie mógł pokrywać kosztów ochrony ubezpieczeniowej. Jej koszty będą pochodzić z pozostałej części składki (nieobjętej limitem wpłat), jaką oszczędzający będzie wpłacać do zakładu ubezpieczeń i której wysokość ustali sam. Zgodnie z art. 9 ust 2, kiedy podpiszemy taką umowę z zakładem ubezpieczeń, w umowie określone będą zasady, na jakich zakład ubezpieczeń wyodrębnia z wpłaconej składki część przeznaczoną na rachunek IKE w ubezpieczeniowym funduszu kapitałowym oraz jaka część składki jest potrącana na cel wskazany przez oszczędzającego w umowie (np. ochrona).Tak jak i w innych instytucjach prowadzących IKE, wpłacana w ramach limitu kwota będzie inwestowana i będzie pomnażać zgromadzony kapitał.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!