Sadzenie jubileuszowych drzew

Sadzenie jubileuszowych drzew na Bemowie rozpocznie się na wiosnę (© Fot. Piotr Krzyżanowski/Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Władze Bemowa wpadły na nietypowy pomysł uczczenia 20-lecia dzielnicy. Z okazji jubileuszu mieszkańcy zasadzą 20 tys. drzewek, które opatrzone zostaną tabliczkami z imieniem i nazwiskiem osoby, która je zasadziła. Chętni, którzy chcą przyłączyć się do akcji „20 tysięcy drzew na 20-lecie Bemowa” mogą zgłaszać się do 10 marca.

20 tysięcy młodych drzew już niebawem upiększy bemowskie skwery i podwórza. Z okazji 20-lecia dzielnicy władze Bemowa postanowiły świętować wspólnie z mieszkańcami i zasadzić pamiątkowe drzewa. Więcej zieleni pojawi się m.in. w parku Górczewska i przy nowy rondzie Radia Wolnego Europa.

20 tys. drzew na 20-lecie Bemowa


- Ta akcja nie może odbyć się bez udziału mieszkańców, dla których przygotowaliśmy niezwykłą niespodziankę. Przy każdym drzewie, które wspólnie z nami posadzi mieszkaniec zostanie ustawiona pamiątkowa tabliczka z jego imieniem i nazwiskiem – informują władze dzielnicy.

Czytaj także: Bemowo - nowy skwer sportowy

Jakie drzewa zostaną zasadzone w ramach akcji „20 tysięcy drzew na 20-lecie Bemowa”? Organizatorzy podają, że będą to dęby i klony, czyli odmiany drzew szczególnie odporne na miejskie warunki i zanieczyszczenia powietrza.

20 tys. drzew na 20-lecie Bemowa: Pierwsze drzewka już na wiosnę

Sadzenie jubileuszowych drzewek na 20-lecie Bemowa rozpocznie się już na wiosnę. Do 10 marca wszyscy chętni mieszkańcy dzielnicy mogą zgłosić się do akcji, wypełniając formularz na stronie www.drzewa.bemowo.waw.pl. Do sadzenia drzewek mogą przyłączyć się osoby, które są zameldowane na Bemowie lub płacą tam podatki. Po przesłaniu zgłoszenia uczestnicy otrzymają od Dzielnicy informację o terminie i miejscu sadzenia drzew.

Tereny należące obecnie do dzielnicy Bemowa został w 1951 roku przyłączone do Warszawy. W 1994 rok Gmina Warszawa-Bemowo została wydzielona z dzielnicy Wola, a w 2002 roku stała się jedną z dzielnic stolicy.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!