Ponad 300 płyt DVD z filmami i CD z utworami muzycznymi zabezpieczyli policjanci z komendy na Bielanach. Zatrzymali 41-letniego Bogusława S. i 39-letniego Piotra Ś.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij


Ponad 300 płyt DVD z filmami i CD z utworami muzycznymi zabezpieczyli policjanci z komendy na Bielanach. Zatrzymali 41-letniego Bogusława S. i 39-letniego Piotra Ś. którzy sprzedawali „pirackie” płyty na bazarze Wolumen. Wśród filmów znalazły się tytuły, które pojawiły się na ekranach kin w tym miesiącu.

Funkcjonariusze z bielańskiej komendy przeprowadzili działania wymierzone przeciwko osobom zajmującym się powielaniem, dystrybucją i handlem nielegalnymi nagraniami. W niedzielę, wczesnym rankiem funkcjonariusze z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą udali się na bazar Wolumen. Posiadali oni informację, że mogą być tam oferowane do sprzedaży nielegalne płyty. Kilku policjantów równocześnie podeszło do kilku stoisk, na których oferowany były plastikowe pudełka do płyt.

Na jednym ze stoisk funkcjonariusze znaleźli 3 sztuki płyt z filmami. Pozostałe 16 płyt znajdowało się w samochodzie. 41-letni Bogusław S. został zatrzymany i przewieziony do komendy. Pirackie płyty zostały zabezpieczone i przekazane do badania biegłemu.

W tym samym czasie, pozostali policjanci podeszli do stoiska, na którym 39-letni Piotr Ś. oferował do sprzedaży nielegalne płyty z filmami. W reklamówkach i pudełkach znajdujących się obok stoiska policjanci znaleźli 129 sztuk pirackich płyt. Zatrzymany mężczyzna twierdził, że nie są to jego rzeczy. Funkcjonariusze wraz z mężczyzną udali się do jego mieszkania. W lokalu należącym do handlarza, znaleźli jeszcze 148 pirackich płyt. Wśród filmów znalazły się tytuły, które pojawiły się na ekranach w tym miesiącu.

Ponadto policjanci znaleźli jeszcze kilkadziesiąt porzuconych płyt, które zostały również zabezpieczone.

Mężczyznom, za oferowanie do sprzedaży nielegalnie zwielokrotnionych płyt grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności O ich dalszych losach zdecyduje Sąd.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!