Pomimo ostrzeżeń niemal codziennie funkcjonariusze zatrzymują w Warszawie osoby, które wykorzystują fałszywe dokumenty, aby uzyskać pożyczkę. W środę policjanci z wydziałów dw.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Pomimo ostrzeżeń niemal codziennie funkcjonariusze zatrzymują w Warszawie osoby, które wykorzystują fałszywe dokumenty, aby uzyskać pożyczkę. W środę policjanci z wydziałów dw. z przestępczością gospodarczą oraz wywiadowczego KSP zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usiłowali wyłudzić od jednego z banków 40 tysięcy złotych.

Schemat działania jest prawie zwykle ten sam. Do banku zgłasza się osoba, która jest zainteresowana kredytem. Według wymogów musi okazać dokumenty stwierdzające tożsamość oraz informacje o dochodach, na przykład zaświadczenie o zatrudnieniu. Procedury bankowe wymagają sprawdzenie przedstawionej przez klientów dokumentacji. Wtedy zwykle na jaw wychodzi, że któreś zaświadczenie nie jest prawdziwe.

W dniu wczorajszym policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą oraz funkcjonariusze z wywiadu zatrzymali w Warszawie dwóch mężczyzn. Jeden z nich 39-letni Jarosław S. posłużył się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu. Na jego podstawie chciał zaciągnąć kredyt w wysokości 40 tysięcy złotych. We wskazanej firmie miał pracować od 2005roku na kierowniczym stanowisku. Byłoby to o tyle trudne, że w tym czasie przebywał w zakładzie karnym. U drugiego z mężczyzn 33-letniego Artura D. podczas przeszukania mieszkania znaleziono druki in blanco zaświadczeń o zatrudnieniu w firmie mającej zatrudniać Jarosława S.

Obaj mężczyźni trafili za kratki. Dzisiaj zapewne usłyszą zarzuty, a o tym, czy pozostaną na wolności zadecyduje sąd.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!