Policjanci z Wołomina przy współpracy z funkcjonariuszami KSP, Nowego Dworu, Legionowa oraz warszawskiego CBŚ rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się handlem środkami odurzającymi i substancjami ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Policjanci z Wołomina przy współpracy z funkcjonariuszami KSP, Nowego Dworu, Legionowa oraz warszawskiego CBŚ rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się handlem środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi. Zatrzymano 19 osób. Zarzuca się im obrót m.in. tabletkami ekstazy, amfetaminą, marihuaną, kokainą i sterydami anabolicznymi.

Od wielu miesięcy policjanci z Wołomina prowadzili śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce. Wiedzieli, że osoby należące do zorganizowanej grupy przestępczej już od dłuższego czasu trudnią się obrotem środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi w znacznych ilościach. W czasie kilkumiesięcznego śledztwa funkcjonariusze prowadzili dokładne rozpoznanie tego środowiska. Krok po kroku ustalano członków grupy i osoby mogące mieć wiedzę na temat tego procederu.

W efekcie żmudnej i skrupulatnej pracy wielu policjantów ustalono dane personalne członków tej grupy. Akcję zaplanowano w najdrobniejszych szczegółach. Ustalono adresy zamieszkania poszukiwanych osób. Do pomocy wezwano specjalne grupy bojowe z Wydziału Realizacji KSP.

W środę wcześnie rano policjanci z Wołomina, warszawskiego CBŚ, funkcjonariusze z Nowego Dworu Mazowieckiego i Legionowa weszli jednocześnie na kilkanaście adresów w okolicach Warszawy. W Nowym Dworze, Ząbkach, Legionowie, Markach, Zakroczymiu zatrzymano 19 członków grupy. Podczas przeszukań dokonanych w miejscach ich zamieszkania policjanci znaleźli m.in. 55 ampułek testosteronu, 25 ampułek Omnadren, 409 tabletek Metanolom, 6 fiolek Lizolu 200, 10 fiolek Deca-Durabolin, 47 tabletek Hydrochloride, 0,35 g marihuany, 8 g marihuany, 6 g kokainy, naboje do pistoletu gazowego do broni ostrej, 3 jednostki broni palnej (pistolet gazowy, karabin maszynowy, karabin z okresu II wojny światowej typu MOSIN), nieuzbrojony granat, 136 butelek alkoholu bez akcyzy. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono 5 samochodów, biżuterię, sprzęt RTV, sprzęt fotograficzny i muzyczny oraz 13.000 zł )prawdopodobnie są to pieniądze pochodzące z handlu narkotykami.

Prokuratura okręgowa w Ostrołęce przedstawiła zatrzymanym osobom zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także zarzut udziału w obrocie środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi w znacznych ilościach (co najmniej 8.800 szt. tabletek ekstazy, 2 kg amfetaminy, 3 kg marihuany, kilkaset gram kokainy) oraz zarzut posiadania broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia.

Prowadzący postępowanie ustalają teraz, czy narkotyki sprzedawane były w Polsce czy przewożone za granicę. Niewykluczone, że w kraju rozprowadzane były w warszawskich dyskotekach, osiedlach i szkołach.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!