Policjanci z Bielan znowu zatrzymali Włodzimierza R., sprzedającego pochodzące z przemytu papierosy. Tym razem mężczyzna wpadł w okolicach bazaru Wolumen.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Policjanci z Bielan znowu zatrzymali Włodzimierza R., sprzedającego pochodzące z przemytu papierosy. Tym razem mężczyzna wpadł w okolicach bazaru Wolumen. W trakcie przeszukania torby podróżnej, którą miał przy sobie, funkcjonariusze znaleźli 600 paczek papierosów, które nie posiadały polskich znaków akcyzowych. Sprawa 55-latka trafi do sądu.

Do policjantów z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą dotarła informacja, że mężczyzna poruszający się skodą, dostarcza na bazar Wolumen papierosy bez polskich znaków akcyzowych. Funkcjonariusze bardzo szybko sprawdzili tę informację i okazało się, że kierowca tego auta jest doskonale znany bielańskim policjantom. Kilka miesięcy temu 55-latek został zatrzymany w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. Wówczas policjanci zabezpieczyli 470 paczek papierosów.

Dzisiaj rano, około godziny 06:00, policjanci udali się na ulicę Wergiliusza i zaczęli obserwować bazar. Tuż przed godziną 07.00 zauważyli Włodzimierza R., który wysiadł ze skody, z dużą podróżną torbą. Policjanci zatrzymali 55-latka. W torbie, którą miał przy sobie znaleźli 600 paczek papierosów rożnych marek, bez polskich znaków akcyzowych.

55-letniemu Włodzimierzowi R. przedstawiono zarzut wprowadzania do obrotu papierosów bez polskiej akcyzy oraz uwidocznionej na opakowaniach, wymaganej ustawą informacji o następstwach używania tytoniu oraz o zawartości substancji szkodliwych. Jego sprawa w najbliższym czasie trafi do sądu i to sąd zdecyduje o wysokości kary.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: