Policjanci z warszawskiego Śródmieścia w czasie przeszukania jednej z posesji w Rembertowie zabezpieczyli cenny egzemplarz książki z 1910 roku. Atlas Marksa pochodził ze zbiorów Biblioteki Uniwersytetu ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij


Policjanci z warszawskiego Śródmieścia w czasie przeszukania jednej z posesji w Rembertowie zabezpieczyli cenny egzemplarz książki z 1910 roku. Atlas Marksa pochodził ze zbiorów Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, skąd najprawdopodobniej został skradziony. Prowadzone w sprawie czynności mają na celu ustalenie, w jaki sposób książka opuściła bibliotekę.

W czasie przeszukania jednej z posesji w warszawskim Rembertowie, śródmiejscy kryminalni zabezpieczyli bardzo cenną książkę. Mężczyzna, u którego było to przeszukanie powiedział, że dzieło to nabył na giełdzie. Gdy funkcjonariusze bliżej przyjrzeli się woluminowi zobaczyli tam pieczecie Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego i pieczęć z cyrylicą.

Jak się później okazało to właśnie ze względu na tę drugą pieczęć książka jest tak cenna. Po zabezpieczeniu księgi ustalono, że najprawdopodobniej została skradziona z uniwersyteckiej biblioteki. Wykonana ekspertyza potwierdziła przypuszczenia śledczych, a cenny okaz atlasu wróci już nie długo na Uniwersytet.

Czynności prowadzone w sprawie mają na celu ustalenie, w jaki sposób cenna książka opuściła półki biblioteczne i zmierzają w kierunku przedstawienia zarzutu paserstwa mężczyźnie, u którego została odnaleziona.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!