Ogłoszenia zamieszczali w prasie motoryzacyjnej. Proponowali zakup auta po bardzo atrakcyjnej cenie. Pobierali zaliczkę od klientów, po czym znikali. Kryminalni ze Śródmieścia wpadli na trop oszustów.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ogłoszenia zamieszczali w prasie motoryzacyjnej. Proponowali zakup auta po bardzo atrakcyjnej cenie. Pobierali zaliczkę od klientów, po czym znikali. Kryminalni ze Śródmieścia wpadli na trop oszustów. Wczoraj popołudniu zatrzymali dwóch mężczyzn w czasie zorganizowanej zasadzki w Wałbrzychu. Szacuje się, że mężczyźni mogli oszukać nawet kilkadziesiąt osób na kwotę kilkuset tysięcy złotych.

Wczoraj rano z warszawskiego Śródmieścia ruszyli policjanci nieoznakowanym radiowozem do Wałbrzycha. Mieli tam zatrzymać oszusta, na którego ślad trafili podczas wykonywanych czynności. Na miejscu przygotowali zasadzkę. Wszystko było bardzo dobrze zorganizowane. Tuż przed 16.00 kryminalni zatrzymali w jednym z domów na przedmieściach miasta dwóch mężczyzn: Tomasza B. (l. 35) i Marka M. (l. 34). Przy pierwszym funkcjonariusze znaleźli kartę kredytową wystawioną na Daniela T. Za tego właśnie mężczyznę we wszystkich oszukańczych transakcjach podawał się zatrzymany. W czasie przeszukania mieszkania znaleziono i zabezpieczono na poczet przyszłej kary pieniądze w kwocie około 30.000 zł. i terenowego nissana o wartości około 100.000 zł. Zabezpieczono również telefony komórkowe, z których oszust korzystał w czasie przestępstw i komputery, których używał do fałszowania dokumentów.

Na ślad oszustów wpadli policjanci po zgłoszeniu, które przyjęli w lutym tego roku. Z relacji pewnej kobiety wynikało, że w jednej z gazet motoryzacyjnych znalazła ogłoszenie o sprzedaży audi A3 z 2006 roku za 46.000 zł. Cena była bardzo atrakcyjna, aż za bardzo, jak się później okazało. Gdy kobieta zadzwoniła pod wskazany telefon, ustaliła, że sprzedający samochód prowadzi komis i ma do sprzedaży taki właśnie samochód. Oszust, aby się uwiarygodnić i „złowić” ofiarę powiedział, że ma też innego klienta i aby zabezpieczyć swój interes chce wpłaty 10 % ceny samochodu. W zamian prześle dokument rezerwacji pojazdu i kopię swojego wpisu do rejestru działalności gospodarczej z numerem REGON. To uśpiło czujność klientki, która przelała pieniądze na konto Daniela T. Od tego momentu kontakt się urwał.

Policjanci pracujący przy tej sprawie przypuszczają, że klientów oszukanych w ten sposób może być znacznie więcej. Szacuje się, że mężczyźni mogli oszukać nawet kilkadziesiąt osób w całej Polsce, a suma strat może sięgać nawet setek tysięcy złotych. W związku z tym wszystkie osoby, które zostały oszukane w taki sposób, proszone są o kontakt z Komendą Rejonową Policji Warszawa I. ul. Wilcza 21, tel. 022-603-70-55 (oficer dyżurny) 022-603-61-77 (prowadzący sprawę).

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!