Policjanci z Babic zatrzymali w nocy 16-letniego Macieja M. i jego 14-letnią koleżankę. Nieletni z 2 promilami alkoholu we krwi jechał Fiatem 126p ulicą Topolową w Wólce.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij


Policjanci z Babic zatrzymali w nocy 16-letniego Macieja M. i jego 14-letnią koleżankę. Nieletni z 2 promilami alkoholu we krwi jechał Fiatem 126p ulicą Topolową w Wólce. Jego 14-letnia pasażerka jest poszukiwana przez kryminalnych z Piaseczna. Samochód, bez ważnych badań technicznych, trafił na policyjny parking depozytowy. Po wyjaśnieniu wszystkich okoliczności zajścia policjanci przekażą sprawę do sądu dla nieletnich.

Dochodziła godzina 1.00 w nocy, kiedy na ulicy Topolowej w Wólce policjanci zauważyli jadącego Fiata 126p. Podczas kontroli funkcjonariusze szybko ustalili, że kierowcą malucha jest 16-latek. Razem z Maciejem M. samochodem podróżowała dwójka pasażerów.

Policjanci postanowili sprawdzić, czy nieletni i nieuprawniony kierowca jest trzeźwy. Badanie wykazało, że 16-latek ma 2 promile alkoholu we krwi. Mundurowi ustalili, że chłopak pił alkohol wspólnie ze swoim pasażerem. Kolega pozwolił mu prowadzić samochód wiedząc, że 16-latek jest nietrzeźwy i nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Po sprawdzeniu 14-letniej pasażerki okazało się, że dziewczyna jest poszukiwana przez kryminalnych z Piaseczna.

Sprawdzenie auta wykazało dodatkowo, że badania techniczne malucha straciły już swoją ważność. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, a samochód został zabezpieczony na parkingu depozytowym.

Po wyjaśnieniu wszystkich okoliczności nocnego zajścia policjanci przekażą sprawę do sądu dla nieletnich.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!