Kryminalni z Bielan zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na początku maja, z terenu budowy przy ulicy Słowackiego ukradli elektronarzędzia warte kilkanaście tysięcy złotych. Łupem złodziei padły m. in.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij


Kryminalni z Bielan zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na początku maja, z terenu budowy przy ulicy Słowackiego ukradli elektronarzędzia warte kilkanaście tysięcy złotych. Łupem złodziei padły m. in. szlifierki, piły, pilarka, wiertarka i spawarka. Grzegorz L. i Paweł G. poniosą odpowiedzialność za swoje postępowanie.

Na początku maja, z terenu budowy przy ulicy Słowackiego, dwóch nowozatrudnionych pracowników firmy, z kontenera z narzędziami ukradło kilkanaście sztuk elektronarzędzi. Łupem złodziei padły szlifierki, piły, nożyce mechaniczne, pilarka, wiertarka, spawarka i młot pneumatyczny. Właściciel narzędzi oszacował straty na prawie 13 000 złotych. Złodzieje dostali się do pomieszczenia dopasowanym kluczem, który wcześniej ukradli pracownikowi ochrony.

Poszukiwaniem sprawców kradzieży od razu zajęli się kryminalni z bielańskiej komendy. Policjanci bardzo dokładnie sprawdzali każdą informację, jaka mogła pomóc w ustaleniu sprawców. Z każdym dniem krąg podejrzanych zawężał się.

W zeszłym tygodniu kryminalni mieli już pewność, że jednym ze złodziei jest 32-letni Grzegorz L. Mężczyzna został zatrzymany. Poszukiwania kolejnego sprawcy kradzieży nadal trwały. Wczoraj funkcjonariusze zatrzymali 31-letniego Pawła G., drugiego ze sprawców przestępstwa. Jak ustalili, złodzieje po dokonaniu kradzieży sprzedali wszystkie rzeczy.

Dochodzeniowcy już przedstawili zarzuty obu mężczyznom. Wkrótce decyzję w sprawie dalszych losów złodziei podejmie sąd. Grzegorzowi L. grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 31-letni Paweł G. jest recydywistą. Z pewnością kara nałożona na niego będzie dużo surowsza.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!