Patrol z komisariatu w Wilanowie zatrzymał 57- letniego Jana B. Mężczyzna został zauważony w chwili, gdy swoim VW Polo przejechał przy czerwonym świetle przez przejście dla pieszych na ulicy Powsińskiej.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Patrol z komisariatu w Wilanowie zatrzymał 57- letniego Jana B. Mężczyzna został zauważony w chwili, gdy swoim VW Polo przejechał przy czerwonym świetle przez przejście dla pieszych na ulicy Powsińskiej. Uciekając przed radiowozem po raz drugi zignorował czerwone światło na skrzyżowaniu Powsińskiej z Nałęczowską. Swój „rajd” zakończył uderzeniem w tył innego samochodu. We krwi Jana B. znajdowało się ponad 2,1 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło wczoraj, około godziny 13:30. Patrol z komisariatu w Wilanowie zauważył VW Polo, którego kierowca ignorując czerwone światło, przejechał przez przejście dla pieszych na ulicy Powsińskiej, u zbiegu z Morszyńską. W tym miejscu po obydwu stronach ulicy znajdują się skwery, z których korzystają okoliczni mieszkańcy i dzieci idące na pobliski plac zabaw. Funkcjonariusze natychmiast podjęli pościg za drogowym piratem. Widząc ścigający go radiowóz, kierowca VW przyspieszył. Na skrzyżowaniu Powsińskiej z Nałęczowską po raz kolejny zignorował czerwone światło, skręcając z dużą prędkością w prawo. Swój rajd 57- letni Jan B. zakończył kilkadziesiąt metrów dalej, uderzając w tył Saaba, którego kierowca chciał właśnie skręcić z ulicy Nałęczowskiej w Żegiestowską.

Gdy mundurowi zbliżyli się do VW i poprosili kierowcę o okazanie dokumentów, ten zagroził im pobiciem. Uspokoił się w chwili, gdy na jego rękach zatrzasnęły się kajdanki. Badanie trzeźwości wykazało, ze we krwi Jana B. znajdowało się ponad 2,1 promila alkoholu. Mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów, zarówno osobistych, jak i samochodu, którym jechał. Resztę dnia spędził w izbie wytrzeźwień. VW został odholowany na policyjny parking.

Sprawą Jana B. zajęli się dochodzeniowcy z komisariatu w Wilanowie. Ostateczną decyzję o dalszym losie drogowego pirata podejmie Sąd.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!