24 października kobiety sparaliżują centrum Warszawy. Czarny protest zablokuje wejście do metra

W poniedziałek, 24 października, w wielu polskich miastach ponownie organizowane będą wydarzenia w ramach "czarnego protestu". Manifestacje przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego nie ominą także Warszawy i wygląda na to, że mieszkańcy stolicy odczują je bardzo mocno. Uczestnicy protestu zapowiadają, że zablokują w godzinach szczytu najbardziej ruchliwe skrzyżowanie w Warszawie.

- Ogłaszamy, że Protest kobiet podczas II Rundy Ogólnopolskiego Strajku Kobiet zablokuje największe przejście podziemne w Warszawie, przy Rotundzie - czytamy w wydarzeniu utworzonym na Facebooku przez społeczność "Protest Kobiet".

Organizatorzy zapowiadają, że blokada wejść do przejścia podziemnego będzie się odbywała przy schodach od strony Rotundy, od strony hotelu Novotel oraz od strony hotelu Metropol. Piesi będą puszczani ruchem wahadłowym, co kilka minut. Kolejne minuty strajku będą ogłaszane syreną.

Zobacz też: "Moja macica, mój wybór", "No women, no kraj". Czarny protest na transparentach [GALERIA]
- Akcja ma wymiar symboliczny. Nie pozwolimy zepchnąć kobiet do podziemia ani brutalnym prawem, ani obraźliwym językiem. Jedno i drugie to przemoc. Zapraszamy do uczestnictwa, obowiązuje czarny strój - apelują organizatorki akcji, która ma sparaliżować stolicę.

Manifestacja ma odbywać się w godz. 15-18, co oznacza, że wtedy w okolicach Rotundy będzie najwięcej osób, które przy powrocie z pracy, szkoły lub uniwersytetu będą się próbowały tam przesiadać, przejść do metra lub z niego wydostać. Zwykle każdy w tym miejscu bardzo się śpieszy, ale tym razem wszyscy będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

Protest jest organizowany dokładnie w dniu 41. rocznicy wielkiego strajku Islandek, kiedy to 90 proc. islandzkich kobiet przerwało pracę. Te z nich, które były gospodyniami domowymi, przestały gotować, sprzątać i zajmować się dziećmi.

Czarny protest w Warszawie - 24 października [PROGRAM]

23 października, godz. 15-17, Demonstracja przed Sejmem RP
23 października, godz. 18-22, Podziemne Państwo Kobiet, Pokaz filmu Państwomiasto i debata

24 października, godz. 8-18, Zbiórka podpisów na Patelni, Przyjdź, podpisz, wykrzycz swój gniew!
24 października, godz. 12.30-15.30, Czarne Delegacje, start z Pięknej 31/37
24 października, godz. 13-15, Konferencja Episkopatu Polek, Trakt Królewski
24 października, godz. 16-17, Piekło Kobiet na pl. Defilad


Zobaczcie też: [CZARNY PONIEDZIAŁEK w Warszawie. Wielkie protesty w stolicy [foto, wideo]

width="1280" height="720" frameborder="0" webkitallowfullscreen="" mozallowfullscreen="" allowfullscreen="">](http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/wideo/czarny-poniedzialek-na-ulicach-warszawy-bylismy-z-wami-na,3876773,artwid,t,id,tm.html)

Wideo

red

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

24.10.2016, 19:54

No ale ja Ci kobieto niczego nie narzucam, więc dlaczego tysiące (bo tyle dziennie przewija się przez ten punkt) ma cierpieć, przy czym też na pewno oni nic Ci / Wam, nie narzucają. No prościej się nie da wytłumaczyć. Róbcie dym, gdzie indziej !

24.10.2016, 12:21

Prewencja Policji i inne służby porządkowo powinny spacyfikować to patałajstwo! Tyle w temacie...

24.10.2016, 12:19

Albo komu

24.10.2016, 10:55

Hmmm,.... zastanówmy się. Kilkoro z Was uważa, że protest utrudni Wam życie, np. przejście na drugą stronę ulicy, zablokuje wejście do sklepu itp, itd. A więc jeszcze raz, Ktoś inny dla swojego ''widzi misie'' próbuje narzucić Wam, co macie robić.Zgadza się? Na zadowolonych nie wyglądacie. Czy zastanowiliście się , tak głeboko i najważniejsze samodzielnie o co w tym wszystkim chodzi. Czy naprawdę oprócz czubka własnego nosa już nic nie dostrzegacie. Czy słowo empatia z czymś Wam się kojarzy. Czy próby ''oficjalnego''(bo nieoficjalnie ciągle sa człowiekiem gorszej kategorii w różnych środowiskach) narzucenia kobietom w życiu społecznym roli drugoplanowej nie jest tym samym co zablokowanie tego cholernego przejścia podziemnego. To nie jest protest ekonomiczny to jest protest o godność i szacunek. Prościej wytłumaczyć chyba nie umiem.

24.10.2016, 08:08

Czekam na odpowiedź i nie mogę się doczekać. Czekacie, aż ktoś Wam ją napisze na kartce? Drogie Panie! Przecież wiecie o co walczycie i dlaczego w taki, czy inny sposób, kogo popieracie w tym sporze, itd. Pytam po raz kolejny jaki związek ma uprzykrzanie życia społeczeństwu (mieszkańcom Warszawy), z walką o prawa kobiet. Dlaczego nie pójdziecie pod SEJM czy Plac Zamkowy jak ostatnio?! I bez inwektyw, pytanie jest konkretne, czekam na konkretną odpowiedź.

24.10.2016, 08:03

Jaki związek ma uprzykrzanie życia społeczeństwu z walką o prawa kobiet? Tak będzie w tym przypadku, dlaczego nie pójdziecie pod SEJM lub na Plac Zamkowy jak ostatnio?

24.10.2016, 07:59

No nie minusujcie tylko odpowiedzcie, czemu (ta blokada) ma to służyć?

24.10.2016, 06:14

Jestem za protestem ale pomysł blokowania przejścia chyba mocno nietrafiony -blokujmy PiS i kościelnych polityków nie zwykłych zapedzonych ludzi

24.10.2016, 00:38

macice czy mącice ?

24.10.2016, 00:14

Jestem zwykłą obywatelką nie zidiociałą dlatego będę jutro protestować

23.10.2016, 21:07

A może matka, która takie dziecko zrodziła, przyjrzy się swojemu trybowi życia, a może dojdzie do źródła problemu. Syf, chemia, stres, alkohol, leki, antykoncepcja hormonalna, GMO, itd. itp.

23.10.2016, 21:03

Jaki związek ma uprzykrzanie życia społeczeństwu z walką o prawa kobiet? Dlaczego nie pójdziecie pod SEJM?!

23.10.2016, 21:01

Ocipiały! Blokada wejść do Metra Centrum, przejść, ulic? A w jakim to celu?

23.10.2016, 14:46

Co za bzdura ! Kto wydaje pozwolenia na protesty które mają na celu przeszkadzać reszcie społeczeństwa funkcjonować. Wynocha z tym "protestem politycznym i propagandą" na jakiś plac !

23.10.2016, 10:26

Przeglądam komentarze i powiem Wam Panie i Panowie, że my kobiety dawno , nawet bardzo dawno wyprzedziłyśmy Panów we wszystkim a w myśleniu najbardziej)))))
Panowie nie bójcie się spróbujcie NAM dorównać!! bądźcie dla nas partnerami a nie synkami!!!
Piszecie komentarze z których wynika ,że jesteście zakompleksieni , nieszczęśliwi i jedyne co wam pozostało to napisać coś głupiego.
Chłopaki czas dorosnąć!!!!!!!!!!!!!!!!!
KOBIETY NIE DAJCIE SIĘ , WALCZMY O SWOJE))))))))))))))))

22.10.2016, 23:52

Jestem kobietą i serdecznie dziękuje, że znowu będę się musiała przemieszczać piechotą.
Inni, gdy organizują protesty, marsze etc., robią to w weekend, gdy jest mniejszy ruch.

22.10.2016, 15:48

pracujesz cały dzień w niedzielę?

22.10.2016, 15:46

bicie jest karalne. Możesz wezwać straż miejską albo policję, jeżeli ktoś ci będzie utrudniał biznes.
I pytanie - jak przechodzi marsz ONR to też "dajesz w ryj"?

22.10.2016, 14:19

Jak mi ktoś wejście do sklepu zablokuje, to dostanie w rozwydrzony ryj. I nie będę patrzył czy mężczyzna czy kobieta.

22.10.2016, 10:59

Do koleżanki poniżej - może zaadoptujesz kilka bardzo chorych dzieci????
Dużo piszesz mało działasz!!!
P.S WŁĄCZ MYŚLENIE TO NIE BOLI!!!!!!!!!!!!!

21.10.2016, 17:42

Takie jesteście odważne? Dlaczego nie urodzicie i nie oddacie dziecka? Lepiej ubrać w piękne słowo "aborcja ", pozbyć się "problemu" i nikt nic nie wie. Dalej sobie żyję...A gdzie nauczanie Jana Pawła II,
największego Polaka w historii Polski, która z Was mu dorówna? Cwaniary? Posłuchajcie egzorcysty Piotra Glasa na youtube. Facet mówi tylko o tym czego doświadczył pełniąc swoją posługę.

21.10.2016, 06:54

A może Panowie i Panie tak potępiający KOBIETY i CZARNY PROTEST zaadoptują bardzo chore dziecko i zamiast wylewać tu żółć podejmą wyzwanie i zaopiekują się taką istotką????
Po co obrażać innych , szkoda czasu , pokaż człowieku schowany za klawiaturą na co Cię stać!!!!
Nie dajcie się ,walczcie o swoje KOBIETY!!!!!!!!!!!!!!

21.10.2016, 06:45

BRAWO KOBIETY!!!!!!!

20.10.2016, 23:27

Nie widzę tu terroryzmu, nikt nikomu nie nakazuje być na proteście, skrobać płodów, ani nikt nie zablokuje wejścia do metra. Terroryzmem jest odbieranie kobietom praw przez pedofilów w czarnych kieckach i pisowskie marionetki.

20.10.2016, 23:25

Nikt nie ma w planach blokować metra, media jak zwykle wyolbrzymiają. Popieram czarny protest i będe, tyle że w Gdańsku. A wy niekulturalne prostaki (mówie o osobach bluzgających na kobiety popierające prawo wyboru) darujcie sobie komentarze, nie wasza macica, nie wasze "dziecko nienarodzone", nie wasza sprawa. Dajmy kobietom wybór!