24. Warszawski Triathlon Zimowy z Poland Bike [ZDJĘCIA]

Agata Sieradzka
Agnieszka Pawelec z Warszawy i Piotr Łobodziński z Bielska Podlaskiego zwyciężyli w 24. Warszawskim Triathlonie Zimowym, jedynych tego typu zawodach w Europie. Na Stegnach rywalizowano najpierw w biegu terenowym, a potem w jeździe na łyżwach i na rowerze.

Biorąc pod uwagę liczbę zgłoszeń, organizatorzy (Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Poland Bike) byli przygotowani na rekordowo wysoką frekwencję - przygotowano 400 pakietów startowych, prawie dwa razy tyle, co przed rokiem. Plany pokrzyżowała jednak śnieżyca i ostatecznie do zmagań stanęło ok. 200 zawodników. Nie dotarł do Warszawy m.in. wielki faworyt, ubiegłoroczny triumfator, kolarz zawodowy Bartosz Banach.

W zawodach startowali zarówno klasyczni triathloniści, którzy ścigają się w biegu, pływaniu i jeździe na rowerze, jak i biegacze oraz kolarze. Nie zabrakło zwycięzcy pierwszego triathlonu zimowego z 1988 roku Jarosława Chojnackiego, byłego kolarza, który wygrał pięć początkowych triathlonów na Stegnach. Z aktualnymi i byłymi sportowcami zawodowymi zmierzyli się najwytrwalsi amatorzy. Ścigano się na nowej trasie, umożliwiającej kibicom obserwowanie rywalizacji praktycznie od startu do mety.