W ręce policjantów z Wawra wpadło dwóch mężczyzn złapanych na kradzieży w supermarkecie. Radosława Z. i Jarosława M. skusiły słodycze o wartości ponad 130 złotych.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij


W ręce policjantów z Wawra wpadło dwóch mężczyzn złapanych na kradzieży w supermarkecie. Radosława Z. i Jarosława M. skusiły słodycze o wartości ponad 130 złotych. Jak się okazało, były to już drugie „zakupy”, na które złodzieje wybrali się do tego samego marketu. Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali, z kolei dwie amatorki „darmowej” odzieży. Katarzyna A. próbowała wynieść ubrania o wartości 520 złotych. Anna K. wybrała ciuszki za kwotę 1800 złotych.

Policjanci z komisariatu w Wawrze otrzymali wezwanie do jednego z supermarketów. Na miejscu okazało się, że kierownik placówki spostrzegł dwóch mężczyzn, którzy dokonują kradzieży słodyczy. Natychmiast powiadomił pracowników ochrony i policję. 19- letni Radosław Z. i 23- letni Jarosław M. wpadli tuż za linią kas. Zapłacili za zakupy, które mieli w koszyku, natomiast nie uwzględnili w rachunku zawartości po brzegi wypełnionego słodkościami plecaka. Wartość skradzionego towaru wyniosła ponad 130 złotych.
Jak się okazało była to już druga wizyta obydwu mężczyzn, w tym samym markecie. Kierownik sklepu w momencie, kiedy zauważył złodziei, od razu skojarzył incydent, który miał miejsce dwa tygodnie wcześniej. Wówczas ci sami mężczyźni kręcili się po terenie marketu. Ich zainteresowanie również skierowane było na półki ze słodyczami. Zgarnęli pokaźną porcję towarów i pewnie opuścili sklep. Kierownik marketu wyszedł za złodziejami ze sklepu i poprosił, aby się zatrzymali, bo chciałby porozmawiać. W tym momencie, odczuwający zagrożenie, złodzieje wpadli w popłoch. Jarosław M. zażądał, aby kierownik natychmiast się od nich odczepił i zostawił ich w spokoju. Jako potwierdzenie swojej groźby wysunął z kieszeni kurtki rękę, w której trzymał nóż. Obydwaj mężczyźni szybko się oddalili.
Tym razem nie mieli szczęścia. Policjanci zatrzymali obydwu amatorów darmowych zakupów. Mężczyznom przedstawiono zarzuty kradzieży. Odpowiedzą za nie przed sądem grodzkim. Mogą znaleźć się za kratkami nawet na okres 30 dni. Jarosław M. usłyszał także zarzut popełnienia przestępstwa gróźb karalnych. Za ten czyn odpowie już przed sądem karnym.

Sklepowych złodziei zatrzymali również policjanci ze Śródmieścia. Tym razem na „promocyjnych” zakupach złapano dwie kobiety. Pierwsze zdarzenie miało miejsce wczoraj około 17:30, w centrum handlowym. Na kradzieży wpadła 25-letniaą Katarzyna A., która usiłowała ukraść odzież o wartości ponad 520 zł. Kolejna zatrzymana Anna K. (lat 30) również usiłowała ukraść ubrania. Kobieta upatrzyła sobie ciuszki o wartości około 1800 zł. Obydwu złodziejkom przedstawione zostaną zarzuty kradzieży.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!