Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli prawie 800 paczek papierosów, 7 półlitrowych butelek alkoholu pochodzącego z nielegalnego handlu oraz kilkadziesiąt płyt CD i DVD z muzyką.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij


Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli prawie 800 paczek papierosów, 7 półlitrowych butelek alkoholu pochodzącego z nielegalnego handlu oraz kilkadziesiąt płyt CD i DVD z muzyką. Podczas realizacji zatrzymano 54-letniego Zbigniewa B. Mężczyzna poniesie odpowiedzialność za swój czyn. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, od dłuższego czasu docierały informacje o handlu nielegalnymi płytami CD, CD-R i DVD. Do handlu płytami miało dochodzić na terenie bazaru Wolumen.

Funkcjonariusze udali się na bazar w celu sprawdzenia otrzymanej wiadomości. Około godziny 13.20 zauważyli mężczyznę, który stał przy jednym ze stoisk i trzymał w ręku reklamówkę. Mężczyzna nerwowo rozglądał się dookoła. W pewnej chwili ruszył w stronę najbliższego przystanku autobusowego. Funkcjonariusze od razu wkroczyli do akcji. W niedalekiej odległości od stoiska zatrzymali 54-letniego Zbigniewa B. Mężczyzna posiadał przy sobie kilkadziesiąt płyt CD, CD-R i DVD, z muzyka i grami, nielegalnie zwielokrotnionych.

W pobliżu stoiska policjanci z PG zauważyli reklamówki, w których znajdował się jakiś towar. Okazało się, że w środku znajdowało się prawie 800 paczek papierosów i 7 półlitrowych butelek alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Towar został zabezpieczony i przewieziony do bielańskiej Komendy.

54-letni mężczyzna został zatrzymany. Policjanci przedstawili mu już zarzuty między innymi za ukrywanie nielegalnie zwielokrotnionych płyt CD, CD-R, DVD z utworami muzycznymi. Grozi mu kara do 5lat pozbawienia wolności.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!