Podrabiane buty, spodnie, koszulki, dresy, czapki i plecaki zabezpieczyli dziś nad ranem południowoprascy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij


Podrabiane buty, spodnie, koszulki, dresy, czapki i plecaki zabezpieczyli dziś nad ranem południowoprascy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Zatrzymali 5 obcokrajowców, którzy odpowiedzą teraz za złamanie ustawy o prawie własności przemysłowej.

Dziś nad ranem policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej przeprowadzili kontrolę stoisk kupieckich na parkingu przy Stadionie X-lecia. W trakcie prowadzonych działań zatrzymali 5 obcokrajowców oferujących podrobioną odzież znanych zachodnich marek, mającą uchodzić za oryginalną.

Zatrzymani handlarze to obywatele Indii, Sri Lanki, Armenii i Hiszpanii. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że w stosunku do jednego z nich wydany jest nakaz deportacji.
Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 6 tysięcy podrobionych koszulek, spodni, dresów, butów, czapek i plecaków, oferowanych po okazyjnych cenach. Oszacowana wartość zabezpieczonego towaru wynosi około miliona złotych.

Policjanci ustalili, że odzyskana przez nich odzież została przemycona do Polski, najprawdopodobniej z Turcji i Chin, choć nie wykluczają, że część mogła zostać wyprodukowana tu na miejscu, w naszym kraju.
Zatrzymani odpowiedzą teraz przed sądem za złamanie ustawy o prawie własności przemysłowej.

Policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą południowopraskiej komendy cały czas monitorują i sprawdzają miejsca, w których mogą być sprzedawane podrabiane towary. Trzy tygodnie temu, gdy otrzymali informację o handlu nielegalną odzieżą zatrzymali 3 osoby i zabezpieczyli towar wart prawie 500 tys. złotych.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!