123 kontrole i zatrzymany 1 nietrzeźwy kierowca - to efekt akcji „Trzeźwy poranek” przeprowadzonej dzisiaj na ul. Al. Jerozolimskie przy skrzyżowaniu z ul. Łopuszańskiej.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

123 kontrole i zatrzymany 1 nietrzeźwy kierowca - to efekt akcji „Trzeźwy poranek” przeprowadzonej dzisiaj na ul. Al. Jerozolimskie przy skrzyżowaniu z ul. Łopuszańskiej. 28 letni kierowca, we krwi miał ponad 0,5 promila alkoholu. Drugim ciekawym przypadkiem był kierowca autokaru, który będąc pod wpływem alkoholu sam zgłosił się do policjantów.

Dzisiaj od wczesnych godzin porannych policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KSP przeprowadzili kontrolę w ramach akcji „Trzeźwy poranek” na Al. Jerozolimskie róg ul. Łopuszańskiej. W ciągu godziny policjanci skontrolowali 123 kierowców. Niestety i tym razem nie obyło się bez nieprawidłowości. 28-latek miał 0.5 promila alkoholu we krwi.

Jak co tydzień w poniedziałki rano policjanci ustawili punkt kontrolny przy Agrykoli gdzie sprawdzana jest trzeźwość kierowców autokarów i autobusów dalekobieżnych. Tym razem jeden z kierowców przyjechał do takiej kontroli dobrowolne, żeby się przekonać, że jest pijany. Policjanci pierwszy raz spotkali się z kierującym, który będąc pod wpływem alkoholu (ponad 1 promil) sam dobrowolnie zgłosił się do stróżów prawa.

Nieodpowiedzialni kierujący już stracili prawo jazdy a za jazdę po alkoholu odpowiedzą przed Sądem.

Przypominamy, że celem trwającej od 2 listopada 2006 roku akcji „Trzeźwy poranek” jest wyeliminowanie z naszych dróg tych, którzy siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu. Stołeczni policjanci w wybranych dniach tygodnia, we wczesnych godzinach rannych, podczas oczekiwania na zmianę świateł, przeprowadzają w Warszawie zmasowane kontrole trzeźwości kierowców.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!