Dzięki czujności i spostrzegawczości pracownika miejskiego monitoringu policjanci z Bielan zatrzymali pijanego mężczyznę, który opiekował się 6 – miesięcznym dzieckiem.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Dzięki czujności i spostrzegawczości pracownika miejskiego monitoringu policjanci z Bielan zatrzymali pijanego mężczyznę, który opiekował się 6 – miesięcznym dzieckiem. Jak się okazało, nieodpowiedzialny opiekun, obywatel Białorusi, przebywa w Polsce nielegalnie. Policjanci ustalają teraz, czy jest on ojcem maleństwa oraz poszukują jego matki. Wobec Pawla I. prawdopodobnie zostanie wszczęta procedura deportacyjna.

Kilka minut przed godziną 13 pracownik miejskiego monitoringu, za pośrednictwem kamer, obserwował skrzyżowanie ulicy Reymonta i Broniewskiego. W pewnym momencie jego uwagę zwróciło zachowanie dwóch mężczyzn. Wyraźnie było widać, że mimo wczesnej pory obaj są pijani. Jeden z nich pchał przed sobą dziecięcy wózek. O sytuacji natychmiast zostali powiadomieni policjanci. Już po chwili mundurowi byli na miejscu. Na przystanku tramwajowym zauważyli zataczającego się mężczyznę. W prowadzonym przez niego wózku znajdował się 6 – miesięczny chłopczyk. Dziecko było nagie, przykryte samą pieluchą i przeraźliwie płakało.

Policjanci od razu wylegitymowali mężczyznę. Oświadczył, że nie ma dokumentów i przedstawił się jako Kazimierz E. Mundurowi sprawdzili te dane. Szybko ustalili, że osoba o takich personaliach nie istnieje, a mężczyzna nazywa się Pawel I. (33 l.) i jest obywatelem Białorusi. Wkrótce stało się też jasne, dlaczego mężczyzna chciał ukryć swoją tożsamość. Pawel I. przebywa bowiem na terytorium Polski nielegalnie.

Badanie, alkomatem wykazało, że mężczyzna jest pijany. We krwi miał 2 promile alkoholu. Od razu został zatrzymany. Noc spędził w izbie wytrzeźwień. Chłopczyk został zbadany przez lekarza. Stwierdził on, że dziecko jest tylko głodne i zmarznięte. Malec trafił do domu dziecka.

Dziś sprawą Pawla I. zajmują się dalej bielańscy policjanci. Funkcjonariusze sprawdzają, czy mężczyzna jest ojcem dziecka i gdzie przebywa jego matka. Pawel I. poniesie konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Prawdopodobnie zostanie wobec niego wszczęta procedura deportacyjna.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!