Stołeczni policjanci wspólnie z funkcjonariuszami izby celnej zlikwidowali nielegalną rozlewnię alkoholu. Zabezpieczono około 150 litrów spirytusu, wódki gatunkowe oraz setki pustych butelek po wódkach, zakrętki, ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Stołeczni policjanci wspólnie z funkcjonariuszami izby celnej zlikwidowali nielegalną rozlewnię alkoholu. Zabezpieczono około 150 litrów spirytusu, wódki gatunkowe oraz setki pustych butelek po wódkach, zakrętki, dozowniki i akcesoria służące do destylacji spirytusu. Zatrzymano czterech obywateli Ukrainy.

Z informacji, którą mieli policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą KSP wynikało, że w jednym z mieszkań przy ul. Jagiellońskiej ma miejsce nielegalna wytwórnia alkoholu. Osoby zamieszane w proceder w wynajętym na swoje potrzeby mieszkaniu odkażały również skażony spirytus, by następnie wprowadzić go do obrotu.

Stołeczni policjanci wspólnie z celnikami wkroczyli wczoraj popołudniu do podejrzanego lokalu. Wewnątrz odkryli nielegalną rozlewnię spirytusu oraz markowych wódek. W mieszkaniu oraz użytkowanym przez obywateli Ukrainy garażu zabezpieczyli około 150 litrów spirytusu bez wymaganych znaków polskiej akcyzy skarbowej, w tym podrobione wódki gatunkowe. Funkcjonariusze znaleźli też setki pustych butelek po wódkach, zakrętki, dozowniki, akcesoria do produkcji wódek, m.in.: urządzenie służące do destylacji spirytusu, tj. chłodnicę, filtry, aktywny węgiel oraz podchloryn służący do odkażania skażonego spirytusu.

Z policyjnych ustaleń wynika, że proceder trwał w wynajmowanym mieszkaniu co najmniej od kilku miesięcy. Podczas realizacji policjanci zatrzymali czterech obywateli Ukrainy: 54-letnią Mariyę V., 42-letniego Viktora H., 21-letniego Vasyla M. i 43-letnią Mariyę K. Ta ostatnia po przesłuchaniu została zwolniona do domu. Pozostali zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Teraz zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!