O tym, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa i jakie konsekwencje może przynieść zlekceważenie tego obowiązku, nikogo nie trzeba przekonywać. Aby jednak uświadomić niektórym kierującym, na jakie skutki narażeni ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
O tym, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa i jakie konsekwencje może przynieść zlekceważenie tego obowiązku, nikogo nie trzeba przekonywać. Aby jednak uświadomić niektórym kierującym, na jakie skutki narażeni są oni sami i ich pasażerowie, gdy dojdzie do zderzenia, policjanci proponują test na symulatorze zderzeń.

Symulator zderzeń pokazuje, jakie siły oddziaływają na osoby, które podróżują autem w przypadku zderzenia z prędkością 7-9 km/h. Wczoraj w godz. 15.00 – 17.00 na Rondzie Dmowskiego, a dzisiaj i w niedzielę w godz. 10.00 – 14.00 przed głównym wejściem centrum handlowego Arkadia policjanci podczas zatrzymania kierowców jadących bez zapiętych pasów bądź przewożących w ten sposób pasażerów proponować będą test na symulatorze.

W ciągu pierwszych 30 minut pierwszego dnia testu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KSP zatrzymali aż 13 kierowców, którzy zlekceważyli obowiązek zapinania pasów. Z wyjątkiem jednej pani, która nieprawidłowo przewoziła trójkę małych dzieci, wszyscy zgodzili się na sprawdzenie na symilatorze.

Policjantom ruchu drogowego zależy na uświadomieniu zarówno kierowcom, jak i pasażerom, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Niezapięte pasy, niedozwolona prędkość, z ich doświadczeń, są wielokrotnie przyczyną wypadków, w których są osoby ranne, a nawet giną ludzie. Prowadzony przez policjantów test na symulatorze zdarzeń, pokazuje, jakie siły oddziaływają przy zderzeniu z prędkością 7-9 km/h. A co może się wydarzyć, jeśli zderzymy się z prędkością 60 km/h albo większą? Aż strach pomyśleć. Dlatego, szczególnie teraz, gdy wielu z nas wybiera się w podróż wakacyjną, pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów. Zróbmy wszystko, aby bezpiecznie dotrzeć do celu.

Dodatkowo w kinie Praha przed każdym wyświetlanym seansem filmu pt. "Shrek 3" dzieci obejrzą krótki film przypominający o obowiązku zapinania pasów.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!