Ponad 4,3 promila alkoholu we krwi miała kobieta, która pozostawiła bez opieki swojego 13-letniego syna. Anetę K. zatrzymali policjanci z Tłuszcza, zaalarmowani przez pracownika opieki społecznej.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ponad 4,3 promila alkoholu we krwi miała kobieta, która pozostawiła bez opieki swojego 13-letniego syna. Anetę K. zatrzymali policjanci z Tłuszcza, zaalarmowani przez pracownika opieki społecznej. Chłopiec został przekazany bratu 34-latki. Anecie K. przedstawiono zarzuty narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz porzucenia syna.

Wszystko wydarzyło się przedwczoraj, kilka minut przed godziną 14:00 policjanci z Tłuszcza zostali powiadomieni przez pracownika opieki społecznej o pozostawionym bez opieki nieletnim, którego matka nadużywa alkoholu. Mundurowi niezwłocznie udali się pod wskazany adres, gdzie przebywał 13-letni chłopiec. Dziecko powiedziało policjantom, że przez cały weekend jego matki nie było w domu. Chłopiec dodał, że matka cały czas pije alkohol i się nim nie opiekuje. Funkcjonariusze szybko ustalili, gdzie może przebywać kobieta. Pod wytypowanym adresem, wśród biesiadników alkoholowej libacji, zastali matkę chłopca, która ledwo trzymała się na nogach, nie była nawet w stanie powiedzieć, co dzieje się z jej synem.

34-letnia Aneta K. miała we krwi ponad 4,3 promila alkoholu. Wczoraj, już po wytrzeźwieniu, usłyszała zarzuty narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz porzucenia swojego syna. Sprawą zajmie się również sąd rodzinny i nieletnich.

13-latek trafił pod opiekę swojego wujka. Aneta K. przebywa w szpitalu. Kobieta dobrowolnie poddała się leczeniu odwykowemu.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!