Policjanci z Bielan zatrzymali 20-letniego sprawcę rozboju, który wraz z kolegą zaatakował kobietę i wyrwał jej torebkę z pieniędzmi i dokumentami. Sprawcy poruszali się skuterami i sposób ich działania wskazuje, że ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij


Policjanci z Bielan zatrzymali 20-letniego sprawcę rozboju, który wraz z kolegą zaatakował kobietę i wyrwał jej torebkę z pieniędzmi i dokumentami. Sprawcy poruszali się skuterami i sposób ich działania wskazuje, że wykorzystali „włoską metodę”. Michał P. najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami. Drugi z napastników został zatrzymany na tratwie w Parku Jurajskim przez kryminalnych z Ostrowca Świętokrzyskiego. Dzisiaj o dalszym losie Arkadiuszowi G. z zdecyduje sąd.

W miniony weekend do oficera dyżurnego bielańskiej komendy dotarła informacja o kobiecie, którą zaatakowało dwóch mężczyzn na skuterach. Kobieta późnym wieczorem szła ulicą Księżycową i w pewnej chwili zajechało jej drogę dwóch młodych mężczyzn, którzy próbowali wyrwać jej torebkę. Ofiara przez chwilę szarpała się z jednym z napastników, drugi w tym czasie uderzył ją. Na skutek tego kobieta upadła. 50-latka doskonale zapamiętała wygląd sprawców i ich skuterów.

Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia, na miejsce rozboju udali się policjanci. Jedna załoga udzieliła pomocy pokrzywdzonej, pozostałe patrole zaczęły przeszukiwać najbliższą okolicę. Po pewnym czasie mundurowym udało się namierzyć obu sprawców. Kierowcy skuterów na widok policyjnych radiowozów zaczęli uciekać. Funkcjonariusze zorganizowali blokadę, w którą wpadł Michał P.

20-latek przyznał się, że zaatakował kobietę i ukradł jej torebkę. Przy Michale P. policjanci znaleźli parasolkę, kartę miejską i część pieniędzy z kwoty, która została skradziona kobiecie. Mężczyzna wskazał również miejsce, gdzie została porzucona torebka z dokumentami. Kryminalni odnaleźli porzuconą przez sprawców torebkę. Okazało się, że brakuje reszty pieniędzy i telefonu komórkowego.

Wczoraj prokurator przedstawił 20-latkowi zarzut rozboju. Michał P. najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

Praca dla kryminalnych jeszcze nie dobiegła końca. Dla funkcjonariuszy ustalenie i zatrzymanie drugiego sprawcy stało się sprawą priorytetową. Zaczęli dokładnie „prześwietlać” środowisko przestępcze . Ich działania operacyjne okazały się bardzo owocne. Po kilku godzinach intensywnej pracy, policjanci już wiedzieli, kim jest drugi napastnik.

Kryminalni udali się więc do szkoły, do której chodził Arkadiusz G., by go zatrzymać. Dyrektorka szkoły poinformował policjantów, że właśnie wyjechał on na 3-dniową wycieczkę. Wówczas bielańscy funkcjonariusze skontaktowali się z policjantami z KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim, którzy zatrzymali 18-latka na tratwie w Parku Jurajskim.

Dzisiaj drugi rozbójnik trafi do prokuratury. Jemu również zostanie przedstawiony zarzut. Sędzia zdecyduje, czy Arkadiusz G. również spędzi najbliższe 3 miesiące za kratkami.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!